Dożynki Prezydenckie w Spale

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą jak co roku spotkali się z rolnikami podczas Dożynek Prezydenckich w Spale, aby podziękować im za tegoroczne plony. W wydarzeniu uczestniczył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Piotr Serafin.

– Często nie zwracamy na to uwagi, ale to właśnie dzięki pracy rolnika, jego trudowi, dzięki także jego ryzyku, bo przecież jest zdany na łaskę i niełaskę przyrody, żywiołów, jesteśmy w Polsce bezpieczni, mamy polską żywność, nie jesteśmy w tym zakresie od nikogo zależni. I to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie polscy rolnicy robią dla polskiego państwa – powiedział prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystości dożynkowych w Spale. Głos zabrał także Minister Rolnictwa, który  odniósł się do aktualnej sytuacji polskich rolników. Powiedział, że tegoroczne warunki pogodowe były bardzo trudne – susza wystąpiła na znacznym obszarze Polski. Minister zapewnił rolników, że otrzymają oni potrzebną pomoc, a rząd na te cel zabezpieczył 1,5 mld złotych. To największa w historii wolnej Polski pomoc tego typu.

Podczas Dożynek KOWR przygotował stoisko „Polska smakuje”, na którym można było spróbować świeżo wyciskanych soków z najlepszych polskich owoców i warzyw. Jednymi z gości, którzy skosztowali soków była Para Prezydencka. Na stoisku przywitał ich Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz Dyrektor Generalny KOWR Piotr Serafin. Do stoiska  „Polska smakuje” zaproszone zostały także finalistki „Bitwy Regionów – bitwy na smaki, czyli konkursu na najlepsze tradycyjne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Panie przywiozły ze sobą specjały regionów z Podlasia, Śląska i Kujaw, które każdy odwiedzający mógł spróbować. Przepisy tych dań pojawią się w albumie „100 potraw na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę” przygotowywanym przez KOWR.

 

 

 Źródło
 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 http://www.kowr.gov.pl

125ml milk

dsc 4547 miniatura
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; ; minister; rolnictwa; ; także; generalny; rozwoju; krzysztof; ardanowski; dyrektor; dożynki; wsparcia; dzięki; polskich; soków; prezydenckie; „polska; region;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »