Dopłaty 2020

W ostatnich dniach na stronie ARiMR opublikowano informację, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski podjął decyzję o przedłużeniu do 15 czerwca 2020 r. terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach PROW. Zmieniony termin dotyczy wniosków o dopłaty obszarowe oraz niektóre działania PROW, takie jak: Rolnictwo ekologiczne, działania Dobrostan zwierząt, płatności ONW, Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego oraz premii w ramach działania zalesieniowego.

1

Foto: Pixabay.com

Jest to realizacja zgłaszanych przez organizacje rolnicze, w tym także Wielkopolską Izbę Rolniczą postulatów. Decyzja ta, jest szczególnie istotna w bieżącym roku, kiedy na skutek rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, bezpośredni kontakt z doradcami i pracownikami ARiMR, jest utrudniony.

Wnioski będzie można składać również po 15 czerwca, z tym że za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1% (z wyjątkiem przypadków kiedy opóźnienie jest wynikiem działania siły wyższej lub wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności). Obecnie trwają prace legislacyjne zmierzające do wydania stosownego rozporządzenia.

2

Foto: Pixabay.com

Jednocześnie przypominamy, że pomimo zdecydowanego sprzeciwu ze strony WIR znacząco skrócony został termin składania wniosków na materiał siewny. W bieżącym roku, obowiązuje termin od 25 maja do 25 czerwca tj, przez zaledwie 1 miesiąc. Jest to znacząca zmiana, gdyż dotychczas rolnicy mogli składać wnioski o dopłaty do materiału siewnego corocznie od 25 stycznia do 25 czerwca tj. przez 5 miesięcy.

Na podstawie materiałów ARiMR - Elżbieta Bryl

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: działania; dopłaty; płatności; czerwca; termin; wniosków; ramach; składać; bieżącym; składania; opóźnienia; stosownego; wydania; zmierzające; czerwca; ; legislacyjne; trwają; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »