Dodatkowy plan nawozowy – czy nadal będzie obowiązkowy?

doradztwoZarząd KRIR, realizując wniosek przyjęty podczas XV Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych V Kadencji w dniu 25 lutego 2019 r., zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o zwolnienie rolników, którzy realizują program rolno – środowiskowy z dodatkowych wymogów w związku z objęciem całego kraju OSN-ami.

Rolnicy realizujący program rolno – środowiskowy muszą opracowywać plan nawozowy, przeprowadzać analizę chemiczną gleby i posiadać odpowiedni płodozmian. Wydaje się więc, że coroczne, dodatkowe sporządzanie planu nawozowego i uzyskiwanie do niego odpłatnej opinii przez stację chemiczno – rolniczą, w związku z OSN jest zbędne, a także stanowi dodatkowe obciążenie dla tych gospodarstw.

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

doradztwo
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; dodatkowy; związku; będzie; obowiązkowy?; nawozowy; program; środowiskowy; dodatkowe; sporządzanie; więc; ; coroczne; ; uzyskiwanie; wydaje; płodozmian.; odpowiedni; posiadać; nawozoweg;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »