Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim

Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim W miniony weekend, 10 – 12 sierpnia br., odbyły się w Janowie Podlaskim Dni Konia Arabskiego. W ostatnim dniu pokazy obserwowali minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba, sekretarz stanu Kazimierz Plocke oraz przedstawiciel Prezydenta RP, sekretarz stanu Dariusz Młotkiewicz.

W tym roku Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi odbył się po raz 34.

Minister Stanisław Kalemba podkreślił znaczenie stadniny koni w Janowie Podlaskim zwracając uwagę, że od początku jej istnienia, od 1817 roku, jest to stadnina państwowa, która należy dziś do najlepszych w Europie.

„Sława tej stadniny i odbywających się tutaj aukcji znana jest na całym świecie. Ceny osiągane na Aukcji Pride of Poland wyznaczają poziom cen światowych koni czystej krwi arabskiej” – powiedział szef resortu rolnictwa i dodał – „Na przykładzie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim widać wyraźnie, że każdy rodzaj własności może być dobry, zarówno własność państwowa, jak i prywatna czy spółdzielcza. Ważne jest skuteczne zarządzanie i odpowiedni dobór typu własności do konkretnych przedsięwzięć.”

Szef resortu rolnictwa podkreślił znaczenie dorobku polskich hodowców, pokolenia których doprowadziły do tego, że polskie konie czystej krwi arabskiej uważane są za najlepsze na świecie. Hodowla tych koni prowadzona jest w Polsce w stadninach koni w Janowie Podlaskim i Michałowie oraz w Stadzie Ogierów w Białce. Wszystkie one należą do Agencji Nieruchomości Rolnych, gospodarza Dni Konia Arabskiego.

W tegorocznej Aukcji Pride of Poland najwyższą cenę 440.000 euro uzyskała gniada klacz Ejrene.

Galeria zdjęć:

 


Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »