Chińska delegacja w Polsce

Na zaproszenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela w Polsce przebywał minister rolnictwa Chińskiej Republiki Ludowej Han Changfu.

Fot. Podpisanie porozumienia

Fot. Podpisanie porozumienia

Wizyta odbywała się w dniach 26-28 sierpnia br.

Delegacja chińska przybyła do Polski bezpośrednio ze Słowenii, gdzie odbyło się 12. Forum Współpracy Rolno-Handlowej między Chinami i krajami Europy Środkowo-Wschodniej w formacie 16+1, podczas którego Polskę reprezentował sekretarz stanu Zbigniew Babalski.

W poniedziałek odbyło się spotkanie w MRiRW, połączone z podpisaniem umowy o współpracy weterynaryjnej pomiędzy instytutami w Puławach i Lanzhou.

Spotkanie było poświęcone omówieniu bieżących problemów i możliwości rozwoju współpracy w dziedzinie rolnictwa. Minister Krzysztof Jurgiel podkreślił wysoką dynamikę współpracy polsko-chińskiej i zwrócił się z prośbą o wsparcie w jak najszybszej finalizacji procedur związanych z dostępem polskich produktów rolno-spożywczych do rynku chińskiego. Strona polska zaprezentowała potencjał polskiego sektora rolnego w kontekście możliwości współpracy z partnerami chińskimi. Z uwagi na zainteresowanie strony chińskiej, w spotkaniu wzięła udział również podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Anna Moskwa, która przedstawiła możliwości współpracy w dziedzinie rybołówstwa. Minister Han Changfu podkreślał zainteresowanie strony chińskiej rozwojem współpracy naukowej i eksperckiej.

Chińska delegacja odwiedziła m.in. gospodarstwa rolne – sadownicze i mięsne.

Chiny to duży i zróżnicowany rynek konsumencki, cieszący się rosnącym zainteresowaniem polskich producentów i eksporterów. Z tego względu strona polska prowadzi stałe prace ukierunkowane na poszerzenie dostępu polskich produktów do rynku chińskiego, zarówno w aspekcie negocjacji warunków dostępu, jak i aktywności w działaniach promocyjnych. Strona polska liczy, że pierwsza, historyczna wizyta ministra rolnictwa Chin w Polsce przyczyni się do osiągnięcia postępów w prowadzonych pracach.

Galeria zdjęć:

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Chinska delegacja w Polsce 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: współpracy; ; rolnictwa; polsce; minister; polskich; polska; strona; chińska; możliwości; rozwoju; delegacja; odbyło; produktów; dziedzinie; chińskiej; ministra; zaintereso;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »