Centralna inauguracja roku szkolnego szkół rolniczych

Wiceminister Rafał Romanowski podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego

 

 
 

− Szkoły rolnicze są jednym z ogniw transferu wiedzy do praktyki oraz kreowania procesów innowacji gospodarczych i społecznych. Służą podnoszeniu poziomu wiedzy oraz zwiększeniu konkurencyjności polskiego rolnictwa. Oferują edukację, która z jednej strony odpowiada na aktualne potrzeby gospodarcze, a z drugiej kształtuje postawy obywatelskie, podtrzymuje tradycje i kulturę wsi polskiej – mówił wczoraj podsekretarz stanu Rafał Romanowski.

Wiceminister wziął udział w Centralnej Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019 Szkół Rolniczych, prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie.

Zwracając się do uczestników wydarzenia Rafał Romanowski podkreślił wielkie znaczenie resortowych szkół rolniczych dla rozwoju polskiego rolnictwa. Zwrócił szczególną uwagę na fakt, że szkoły rolnicze odgrywają ważną rolę w tworzeniu zasobów edukacyjnych i wdrażaniu wiedzy na obszarach wiejskich.

Wiceminister Romanowski wskazał również, że resortowe szkoły rolnicze, dysponują odpowiednim i nowoczesnym zapleczem dydaktycznym, co jest jednym z warunków umożliwiających wyposażenie swoich uczniów w praktyczną wiedzę w zakresie unowocześniania i modernizacji procesów produkcyjnych w rolnictwie oraz w przetwórstwie rolno-spożywczym.

W inauguracji roku szkolnego wzięły udział delegacje z wszystkich 52. szkół rolniczych, dla których organem prowadzącym i nadzorującym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podsekretarz stanu R. Romanowski podczas inauguracji roku szkolnego szkół rolniczych
Uroczysta inauguracja roku szkolnego szkół rolniczych
Inauguracja roku szkolnego - poczty sztandarowe

 Źródło
 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

125ml milk

2560x1080
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: szkół; szkolnego; rozwoju; rolnictwa; rolniczych; szkoły; wiedzy; udział; rolnictwa.; polskiego; inauguracji; inauguracja; centralna; rolniczych; ; romanowski; rafał; jednym; rolnicze; szkó;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »