Będą dodatkowe pieniądze dla młodych rolników

Dziś w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi odbyło się kolejne szkolenie podczas, którego zaprezentowano nowe zasady płatności bezpośrednich oraz szczegóły Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Fot. Minister Marek Sawicki przedstawia nowe zasady płatności bezpośrednich

Fot. Minister Marek Sawicki przedstawia nowe zasady płatności bezpośrednich

Tym razem na sali obecni byli gospodarze z Częstochowy oraz Międzyrzeca Podlaskiego.  Obecny na spotkaniu minister rolnictwa Marek Sawicki podkreślił, że Polska była jednym z trzech krajów, które jako pierwsze uzyskały akceptacje PROW-u przez Komisję  Europejską i dzięki temu w najbliższych miesiącach należy się spodziewać naboru wniosków na pierwsze działania.

Minister zaapelował także o jak najszybsze składanie wniosków o płatności obszarowe za 2015 rok. Dzięki decyzji Komisji Europejskiej w tym roku wnioski - bez konsekwencji finansowych - będzie można składać do 15 czerwca.  

Marek Sawicki zapewnił obecnych na sali młodych rolników, że w nowej perspektywie finansowej będzie utrzymany program pomocy dla gospodarzy do 40 roku życia. Program ma być także uproszczony.

Jednocześnie minister zapowiedział, że kończy się wydawanie środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Niewykorzystane środki w wysokości 60 mln euro zostaną przesunięte na program pomocy dla młodych rolników. Oznacza to, że całkowita liczba beneficjentów tego działania przekroczy 34,5 tys. osób.

Galeria zdjęć:

 
Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Beda dodatkowe pieniadze dla mlodych rolnikow 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rozwoju; młodych; minister; płatności; rolnictwa; program; programu; wniosków; obszarów; pierwsze; pomocy; dzięki; wiejskich; będą; pieniądze; rolników; zasady; także; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »