Aplikacja „Zgłoś Dzika”

 

„Tygodnik Poradnik Rolniczy” przygotował aplikację „Zgłoś Dzika” na smartfony. Służy ona do zgłaszania szczątków padłych dzików. Informacje te wraz z dokładną lokalizacją trafiać będą do Powiatowych Inspektoratów Weterynarii.

W aplikacji wystarczy zrobić zdjęcie dzika, wybrać właściwy Powiatowy Inspektorat Weterynarii, aby wraz z lokalizacją trafił on do kompetentnych służb. Dzięki temu będą one mogły w krótkim czasie ustalić czy dzik padł na ASF i usunąć jego szczątki. Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play.

Każdy kto zainstaluje aplikację na swoim telefonie będzie mógł wysłać informację o szczątkach dzika padłego na ASF wraz z ich zdjęciem. Wierzę, że aplikacja Zgłoś Dzika przyczyni się do szybszego rozwiązania problemu ASF w polskich lasach i gospodarstwach zajmujących się produkcją trzody chlewnej, a przede wszystkim pozwoli zmniejszyć straty rolników oraz całej gospodarki.

Aplikację można pobrać tu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.reportboar

 

Źródło
Warmińsko - Mazurska Izba Rolnicza
http://www.wmirol.org.pl

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: aplikacja; dzika”; „zgłoś; będą; aplikację; lokalizacją; wierzę; ; problemu; rozwiązania; szybszego; dzika przyczyni; aplikacja zgłoś; szczątkach; zdjęciem.; padłego; lasach; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »