Apelujemy o natychmiastowe podjęcie realnych kroków pomocy dla rolników

Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jarosław Sachajko zaapelował do Rządu o realną pomoc dla rolników ws. choroby ASF i suszy, która ogarnęła większość terenów Polski. Zaniechania obecnych problemów mogą prowadzić do poważnych i nieodwracalnych skutków.

– Brak stanowczych działań ze strony Rządu, może mieć poważne skutki dla polskiej gospodarki. Nie będziemy mieć rolników, ponieważ przez wirus liczba gospodarstw z 28 tysięcy zmniejszyła się do 4 tysięcy – wyjaśnił na konferencji prasowej w Sejmie Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jarosław Sachajko.

Przez zaniechania walki z wirusem ASF utracimy suwerenność żywnościową, a jedyne zwierzęta jakie będą hodowane, to te duńskie, które w Polsce będą tylko dotuczane.

Podobna sytuacja spotyka rolników, którzy zmagają się z suszą. Od wielu miesięcy rolnicy słyszą o odszkodowaniach, a pieniędzy nadal nie ma.

– Jesteśmy bardzo zaniepokojeni obecną sytuacją. Apelujemy o podjęcie odpowiednich kroków pomocy dla polskiej gospodarki – mówił poseł Jarosław Sachajko.

Kukiz ‘15 zachęca do rozmów z rolnikami, wysłuchanie ich problemów i szukanie realnych rozwiązań.

Poseł Jarosław Sachajko poinformował, że prace Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi się rozpoczęły, a jej członkowie będą szukać jak najlepszych rozwiązań dla poszkodowanych rolników. 

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: jarosław; apelujemy; rolnictwa; rozwoju; komisji; pomocy; będą; realnych; podjęcie; natychmiastowe; ; zaniechania; tysięcy; rolników; ; polskiej; ; problemów; sacha;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »