shiuz__750 x 100 px_1

Apel w sprawie ochrony gospodarstw przed tzw. organizacjami ekologicznymi

bydloKrajowa Rada Izb Rolniczych wraz z innymi organizacjami rolniczymi w dniu 24 kwietnia 2020 r. skierowała pismo do Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, popierające Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego w działaniach mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa prowadzonym gospodarstw rolniczych i zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego.

Apel ten jest odpowiedzią na roszczenie sobie praw wchodzenia na teren prywatnych posesji i gospodarstw przez tzw. aktywistów prozwierzęcych bez asysty organów państwowych. Poza COVID-19 polscy rolnicy prowadzą również walkę z ASF, gdzie dokładają wszelkich starań by opanować tę epidemię i realizują drobiazgowe założenia reżimu sanitarnego, wprowadzonego w trosce o bezpieczeństwo ludzi i zwierząt. W kontekście działań organizacji ekologicznych, osoby postronne pozbawione kompetencji wiedzy i umiejętności, przychodząc bez asysty instytucji państwowych, tworzą niezwykłe niebezpieczną sytuację, która może mieć tragiczne konsekwencje nie tylko dla hodowanych zwierząt, ale dla rodzin rolników, które utrzymują się z produkcji rolnej. 

Treść listu >>>

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

bydlo
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: gospodarstw; organizacjami; sprawie; asysty; ekologicznymi; rolniczych; ochrony; ministra; przychodząc; umiejętności; ; wiedzy; kompetencji; pozbawione; postronne; ekologicznych; ; organizacji; zwier;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »