shiuz__750 x 100 px_1

Aktywiści skazani za niszczenie upraw GMO

12 lutego 2013 belgijski sąd wydał orzeczenie w sprawie zniszczenia prób polowych uprawy ziemniaka genetycznie modyfikowanego przez aktywistów organizacji ekologicznej Field Liberation Movement, do którego doszło  w Wetteren w Belgii w dniu 29 maja 2011 roku.
Sąd orzekł, że 11 działaczy było winnych wszystkim stawianym im zarzutom w tym również udziale w organizacji przestępczej. Dwoje działaczy skazano na 8 miesięcy pozbawienia wolności i grzywnę, a trzech zostało skazanych na 6 miesięcy pozbawienia wolności. Sześciu działaczy otrzymało wyrok sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Dodatkowo sąd przyznał odszkodowanie za zniszczenie prób polowych w wysokości około 25.000 Euro. Działacze zapowiedzieli, że będą odwoływać się od orzeczenia.
Okazuje się, że ekologowie nie są bezkarni w swoich działaniach i muszą przestrzegać obowiązujące prawo!Źródło: http://www.prri.net/activists-who-destroyed-a-gm-field-trial-in-belgium-sentenced-to-imprisonment/

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: miesięcy; działaczy; pozbawienia; prób; sześciu; organizacji; polowych; niszczenie; wolności; zniszczenie; odszkodowanie; dodatkowo; zostało; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »