Agroprzedsiębiorca RP

Agroprzedsiębiorca RP W Gali Agroprzedsiębiorca RP 2013, która odbywała się 6 grudnia w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II uczestniczył podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk. Zwracając się do uczestników uroczystego spotkania podsumowującego kolejną edycję tego konkursu wiceminister stwierdził, że laureaci konkursu to niewątpliwie elita całej branży.

- Dziś spotykamy się z najlepszymi, z najlepszych – powiedział wiceminister i zwrócił uwagę, że to właśnie dzięki takim ludziom możliwe są obecne sukcesy w handlu zagranicznym produktami rolno-spożywczymi.

- Ciężka praca i efektywne wykorzystywanie wszystkich dostępnych funduszy unijnych i krajowych sprawiły, że w tym roku wartość naszego eksportu rolnego może osiągnąć wartość nawet 18 – 19 mld euro – poinformował wiceminister Nalewajk. Przypomniał też, że cały czas osiągamy dodatnie saldo w handlu zagranicznym produktami rolno-spożywczymi, które w bieżącym roku może osiągnąć poziom 4,8 - 5 mld euro.

- Nie ma drugiej takiej branży z podobnymi wynikami. Z takimi ludźmi sukcesu, jak dzisiejsi laureaci nie tylko utrzymamy dotychczasowe osiągnięcia, ale mamy również potencjał, aby eksport polskiej, znakomitej żywności rozwijał się dalej – podkreślił podsekretarz stanu. Gratulując osiągnięć wyraził nadzieję, że w ślady dziś wyróżnionych pójdą kolejni rolnicy i przedsiębiorcy, którzy widzą swoją szansę rozwoju właśnie w rolnictwie, przetwórstwie lub w całej branży rolno-spożywczej.

Podczas Gali Agroprzedsiębiorca RP 2013 laureaci zostali uhonorowani tytułami: Wybitny Agroprzedsiebiorca RP 2013 i Wybitny Promotor Agrobiznesu RP 2013, Wzorowy Agroprzedsiebiorca RP 2013 oraz Zasłużony Promotor Agrobiznesu RP 2013.

Podczas wcześniejszego, uroczystego spotkania w MRiRW, którego gospodarzem była radca generalny Maria Zwolińska, laureaci konkursu otrzymali listy gratulacyjne ministra rolnictwa Stanisława Kalemby, a część z nich Honorowe Odznaki "Zasłużony dla rolnictwa".

Galeria zdjęć:

125ml milk

Agroprzedsiebiorca RP width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; laureaci; agroprzedsiębiorca; wiceminister; konkursu; agrobiznesu; całej; właśnie; handlu; osiągnąć; branży; wartość; rozwoju; zagranicznym; produktami; agroprzedsiebiorca;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »