ASF: prośba o zaprzestanie wędrówek leśnych w strefie buforowej

lasyW związku z występowaniem przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików oraz ognisk tej choroby u świń na terenie województwa podlaskiego, po dokonaniu analizy ryzyka stwierdza się, że obecnie zagrożenie przenoszenia wirusa ASF na terenach gmin Gródek, Krynki, Michałowo i Szudziałowo może być związane z transmisją wirusa ASF z obszarów leśnych (na butach, ubraniu i różnego rodzaju narzędziach lub sprzętach), w tym również z runem leśnym w sposób mechaniczny.

W związku z tym, Główny Lekarz Weterynarii zwraca się do mieszkańców i turystów przebywających na terenach leśnych położonych w ww. gminach, z uprzejmą prośbą o zaprzestanie wędrówek turystycznych, grzybobrania i innych form rekreacji do odwołania.

Źródło: GIW

125ml milk

lasy
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: leśnych; zaprzestanie; terenach; wirusa; świń; związku; strefie; prośba; zwraca; weterynarii; lekarz; mieszkańców; sposób; również; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »