Do 30 sierpnia trwa konkurs „Rój pomysłów wokół ula”, do 30 września – „Wieś nam w duszy gra”, a do 4 października – „Gospodarzu, co tam w inwentarzu?”. Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem skrzynki e-mailowej: konkursARiMR@arimr.gov.pl. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.
Rój pomysłów wokół ula – konkurs plastyczny
Celem konkursu jest popularyzacja pszczelarstwa, wiedzy o pszczołach, a także pożytków płynących z hodowli tych owadów. Mogą w nim wziąć udział mieszkańcy obszarów wiejskich – dzieci ze szkół podstawowych, młodzież i osoby dorosłe.
Praca plastyczna zgłoszona do konkursu może być wykonana w dowolnej technice i formie np. obraz, rysunek, rzeźba, instalacja. Wykonawca będzie miał za zadanie sfotografować pracę i zdjęcie przesłać na wskazany adres e-mailowy ARiMR (każdy zgłasza jedną pracę). Prace nagrodzone i wyróżnione zaprezentowane będą na profilach ARiMR w mediach społecznościowych oraz na wystawie w Centrali ARiMR w Warszawie.
Laureaci wyłonieni w dwóch kategoriach wiekowych otrzymają nagrody rzeczowe o łącznej wartości odpowiednio ok. 1500 zł i ok. 2500 zł brutto, a na wyróżnionych czekają upominki z logo ARiMR. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 sierpnia.
Więcej informacji znajdą Państwo tutaj
Wieś nam w duszy gra – konkurs filmowy dla KGW
Ideą konkursu jest zaprezentowanie działalności KGW, ale także panoramy polskiej wsi – otoczenia, aktywności społecznych mieszkańców, pracy w gospodarstwie, atrakcji związanych z życiem na terenach wiejskich.
KGW mają za zadanie nagrać krótki, maksymalnie 2-minutowy film nakręcony w dowolnej technice - kamerą, aparatem fotograficznym lub smartfonem. Powinien on pokazywać różnorodne aspekty i przykłady działalności Koła – udział w pokazach i konkursach (np. kulinarnych czy rękodzielniczych), a także festynach, dożynkach i jarmarkach. Mogą być pokazane działania charytatywne i społeczne. Praca może zawierać także krótką historię Koła – jak i kiedy powstało, jak promuje lokalne tradycje i kulturę. Cenne będą wypowiedzi mieszkańców wsi na temat działalności KGW. Istotnym elementem pracy powinno być pokazanie otoczenia wsi – jej walorów przyrodniczych i krajobrazowych.
Jury konkursowe złożone z pracowników Biura Prasowego ARiMR będzie oceniać nie tylko tematykę filmu, ale także jego walory artystyczne, montaż, oprawę dźwiękową itp.
Konkurs trwa od dnia 19 lipca 2024 r. do dnia 30 września 2024 r. do godziny 15.00. Uczestnikami konkursu mogą być Koła Gospodyń Wiejskich zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym przez ARiMR. W Konkursie nie mogą brać udziału Koła Gospodyń Wiejskich, których członkami są pracownicy ARiMR lub osoby będące członkami ich najbliższej rodziny (tj. mąż, żona, dzieci, rodzice) oraz osoby pozostające z ARiMR w stosunku cywilnoprawnym. Każde z Kół Gospodyń Wiejskich może zgłosić do konkursu jedną pracę (film). W przypadku zgłoszenia większej liczby prac zgłoszenie zostanie odrzucone.
Prace oceniane będą pod względem: jakości i estetyki, siły przekazu i kreatywności oraz spójności treści filmu z tematyką konkursu. Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości dnia 11 października 2024 r. na stronie internetowej ARiMR: www.gov.pl/web/arimr Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie ARiMR oraz profilach Agencji w mediach społecznościowych.
Laureaci I, II i III miejsca zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi o łącznej wartości do 4500 złotych brutto, tj. odpowiednio 2000 złotych brutto, 1500 złotych brutto i 1000 złotych brutto. Wyróżnione Koła otrzymają upominki z logo ARiMR. Dodatkowym elementem honorującym nagrodzone i wyróżnione Koła będzie fakt, że ich prace mogą zostać wykorzystane w działaniach informacyjno-promocyjnych ARiMR.
Więcej informacji mogą Państwo znaleźć tutaj
Gospodarzu, co tam w inwentarzu? – konkurs fotograficzny
Zadanie konkursowe polega na nadesłaniu drogą elektroniczną własnoręcznie wykonanej fotografii prezentującej zwierzęta gospodarskie podlegające rejestracji w Systemie Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt. Konkurs ma na celu promocję dobrostanu i dobrych praktyk w hodowli oraz utrzymaniu inwentarza.
Konkurs jest skierowany do wszystkich pełnoletnich posiadaczy lub właścicieli zwierząt gospodarskich. Oceniane będą przede wszystkim walory artystyczne prac konkursowych, ale także zaprezentowane na zdjęciach metody hodowlane, ze szczególnym uwzględnieniem dobrostanu zwierząt.
Laureaci I, II i III miejsca zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi o łącznej wartości do 2250 złotych brutto, tj. odpowiednio 1000 złotych brutto, 750 złotych brutto i 500 złotych brutto. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają upominki z logo ARiMR.
Fotografie, które otrzyma ARiMR w ramach konkursu będą wykorzystywane w działaniach informacyjno-promocyjnych pokazujących efekty osiągane w hodowli zwierząt, w szczególności dzięki dobremu wykorzystaniu środków wypłacanych w ramach Wspólnej Polityki Rolnej UE.
Więcej informacji znajdą Państwo tutaj
Z autorem można skontaktować się poprzez adres e-mail: wirgrod@wir.org.pl
Źródło: ARiMR
Opracowanie: Mirosława Żurek
Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/