Wymagania dobrej praktyki w zakresie gospodarki leśnej

las drogaW odpowiedzi projekt rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie wymagań dobrej praktyki w zakresie gospodarki leśnej, Zarząd KRIR przekazał uwagi do projektu.

  1. W §1 ust. 1 punkt 1 i 2, przepis nie jest jasny, kto będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie wizji terenowej oraz będzie odpowiedzialny za oznakowanie gatunków chronionych i miejsc istotnych dla tych gatunków. Jeżeli zadanie to będzie powierzone administracji, przyczyni się do dalszej biurokratyzacji.
  2. W §1 ust. 1 punkt 5, należałoby dodać wyraz „zasiedlone” po wyrażeniu – drzewa dziuplaste. Zasiedlone drzewa dziuplaste powinno się „pozostawić do ich naturalnego rozpadu”. Do tej pory, co było często podnoszone przez rolników Nadleśnictwa dokonywały wycinki lasów i zadrzewień pomimo trwającego okresu lęgowego, natomiast rolnikom nie wolno było w tym okresie wycinać drzew.
  3. W § 1 ust. 1 pkt 6 - należałoby się zastanowić nad zasadnością punktu 6 – dotyczącego pozostawiania martwych drzew. Las gospodarczy należy pielęgnować z największą starannością, a martwe drzewa mogą być źródłem wystąpienia szkodliwych organizmów (korników), zwiększać ryzyko pożaru w lesie, a także być przyczyną nieszczęśliwego wypadku, np. zwalenia się martwego drzewa (posuszu) na człowieka.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

las droga
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: drzewa; gospodarki; będzie; zakresie; praktyki; dobrej; wymagania; §1; leśnej; ; odpowiedzialny; należałoby; martwych; gospodarczy; drzew.; największą; martwe; starannością; ; piel;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »