Susza a kredyty preferencyjne

logopomorskaNa wniosek Pomorskiej Izby Rolniczej,  w związku z licznymi sygnałami płynącymi od rolników w sprawie przyznawania kredytów suszowych – 9 listopada 2018 r. Zarząd KRIR wystąpił do MRiRW o podjęcie działań w sprawie uwzględnienia preferencji kredytowych nie tylko dla tych rolników, którzy ubezpieczyli się do dnia 15 kwietnia, ale również tych, którzy ubezpieczyli uprawy jeszcze przed powołaniem komisji suszowych przez Wojewodę.

Samorząd rolniczy wskazał także, że banki przeliczają średnią od całości upraw i hodowli zwierząt, a w naszym przekonaniu winno być tak, jak w przypadku zasad w protokołach składanych u Wojewody, czyli tylko od upraw powyżej 30% nie uwzględniając hodowli zwierząt.

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

logopomorska
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: kredyty; preferencyjne; ubezpieczyli; którzy; hodowli; sprawie; suszowych; przypadku; wskazał; także; ; przeliczają; średnią; całości; zwierząt; ; naszym; przekonaniu; składanych; protok;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »