shiuz__750 x 100 px_1

Nie będzie dodatkowej instancji odwoławczej w szacowaniu szkód

suszaZarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wprowadzenia możliwości odwołania do instytucji państwowych od wyniku szacowania szkody w uprawach rolnych z dopłatami skarbu państwa, wnioskując o rozważenie możliwości wprowadzenia dodatkowej instancji odwoławczej, reprezentującej Ministerstwo Rolnictwa  i Rozwoju Wsi.

W odpowiedzi na wniosek samorządu rolniczego w sprawie wprowadzenia możliwości odwoływania do instytucji państwowej od wyniku szacowania szkód w uprawach rolnych przez zakłady ubezpieczeń - resort rolnictwa poinformował, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie będąc stroną umowy ubezpieczenia, nie ma możliwości wpływu na proces szacowania strat i podejmowane decyzje przez zakłady ubezpieczeń, które są jednostkami samodzielnymi i niepodlegającymi organizacyjnie Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W związku z tym, nie jest możliwe wprowadzenie dodatkowej instytucji odwoławczej reprezentującej Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Równocześnie poinformowano, że w przypadku nie zgadzania się z decyzją zakładu ubezpieczeń, producent rolny może zwrócić się o pomoc do Rzecznika Finansowego.

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

susza
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rozwoju; rolnictwa; dodatkowej; możliwości; instytucji; instancji; odwoławczej; szacowania; wprowadzenia; będzie; uprawach; rolnych; wyniku; ministerstwo; wsi. w; ubezpieczeń; ; reprezentującej; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »