Martin & Jacob: Czołowi producenci ciągników umacniają pozycje

W maju 2017 roku zarejestrowano 735 nowych ciągników rolniczych, jest to wynik o 2% lepszy niż przed miesiącem. Taka ilość rejestracji to 14% wzrost w stosunku do maja 2016 roku, kiedy dokonano 647 rejestracji. Trzech czołowych producentów przekroczyło przy tym barierę 100 sprzedanych maszyn – informuje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.
 
W kwietniu zauważyliśmy powrót do tendencji spadkowej na rynku ciągników, poprzednie lata pokazały że maj powinien być kontynuacją tej tendencji. W tym roku odnotowaliśmy jednak niewielki wzrost w porównaniu do kwietnia i całkiem spory w porównaniu do ubiegłego roku. Lepsza sprzedaż była odczuwalna dla wielu producentów ciągników. Największe wzrosty w porównaniu z rokiem ubiegłym odnotowały kolejno marki Kubota, New Holland i Valtra – mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.
 
Trzy razy po sto
Najlepszym wynikiem maj zamknął New Holland, w omawianym miesiącu zarejestrowano 120 ciągników producenta niebiesko-białych ciągników. Był to wynik gorszy od kwietniowego o 15%, w porównaniu do maja 2016 roku taki wynik oznaczał jednak 20% wzrost sprzedaży. Tuż za New Holland plasuje się John Deere, w maju zanotowano 110 rejestracji traktorów spod znaku jelenia. To lepszy rezultat od tego uzyskanego w kwietniu o 9%, producent zielono-żółtych maszyn zanotował również wzrost w porównaniu do maja 2016 roku kiedy zarejestrowano 99 ciągników John Deere. Wzrost, jaki odnotował producent w tym ujęciu wyniósł więc 11%. Trzecie miejsce na podium zajęła Kubota z wynikiem 102 rejestracji. Wzrost ilości rejestracji ciągników Kubota w ujęciu miesięcznym wyniósł 34%, w zestawieniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, zarejestrowano 65% więcej japońskich ciągników
 
Niezagrożona pozycja Ursusa
Najpopularniejszym ciągnikiem w maju był Ursus C380, do klientów wyjechało 31 takich ciągników. Model C380 cieszy się popularnością wśród klientów, w maju zarejestrowano 19% więcej egzemplarzy tych ciągników niż w miesiącu poprzedzającym. Na drugim miejscu w majowym rankingu był Major 80 czeskiego producenta. W omawianym okresie zarejestrowano 22 Zetory o tym oznaczeniu, sprzedaż tego modelu utrzymuje się na podobnym poziomie, w kwietniu sprzedano 23 sztuki – o 5% więcej niż w maju. Podium zamyka John Deere 6155M z 20 zarejestrowanymi egzemplarzami, co stanowi 35% sprzedaży tego modelu ciągnika w bieżącym roku.
 
Mazowsze ze znaczną przewagą
Mazowsze kolejny miesiąc utrzymuje rejestracje na poziomie przekraczającym 100 egzemplarzy, co zapewniło pierwszą lokatę w rankingu województw. W maju zarejestrowano 119 traktorów w omawianym regionie, 1% więcej niż w kwietniu. Drugie miejsce na podium zajęło województwo wielkopolskie z 71 rejestracjami. Jest to wynik o 6% lepszy niż przed miesiącem. Podlasie zamyka ranking województw z wynikiem 65 rejestracji nowych ciągników rolniczych – 7% mniej niż w kwietniu.
 
*Każdorazowo gdy w materiale jest mowa o sprzedaży przyczep rolniczych, należy ją rozumieć jako sprzedaż mierzoną liczbą rejestracji.
 
 
www.martin-jacob.com
 
 
 
 
 
 

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zarejestrowano; ciągników; wzrost; porównaniu; ; martin; rejestracji; więcej; podium; kwietniu; sprzedaż; ciągników.; wynikiem; omawianym; lepszy; modelu; umacniają; m;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »