Jakie dokumenty dołączyć do wniosku o przejęcie długu gospodarstwa przez KOWR?

pieniądze1Zarząd KRIR zwrócił się do Dyrektora Generalnego KOWR z prośbą o wyjaśnienie dotyczące typu dokumentów, które należy dołączyć do wniosku przy ubieganiu się o pomoc w zakresie przejmowania długu podmiotu prowadzącego gospodarstwo rolne przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, na podstawie przepisów ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o restrukturyzacji zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne (Dz. U. z 2019 r. poz. 33).

Do samorządu rolniczego zgłaszają się rolnicy, którzy chcą ubiegać się o ww. formę pomocy i mają problem z uzyskaniem dokumentów z banku potwierdzających wysokość zadłużenia. Z uwagi na to, iż często ich kredyty są już wypowiedziane i są zajęcia komornicze, banki odmawiają wystawienia zaświadczenia potwierdzającego wysokość zadłużenia.

W związku z powyższym, zwrócono się o informację, jakie dokumenty potwierdzające wysokość zadłużenia powinien uzyskać rolnik w celu dołączenia ich do wniosku do KOWR.

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

pieniądze1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: wniosku; dokumenty; długu; gospodarstwa; dołączyć; wysokość; przejęcie; zadłużenia; kredyty; odmawiają; komornicze; ; zajęcia; wypowiedziane; potwierdzających; często; zadłużenia.; zaśw;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »