shiuz__750 x 100 px_1

"Gospodarstwa rodzinne - podstawą rolnictwa europejskiego" konferencja

IMG 4741W dniu 18 października 2019 r. w miejscowości Telc w Czechach, odbyła się międzynarodowa konferencja pt. "Gospodarstwa rodzinne - podstawą rolnictwa europejskiego" organizowana przez Stowarzyszenie Rolnictwa Prywatnego w Republice Czeskiej. Z ramienia Krajowej Rady Izb Rolniczych udział w konferencji wziął Członek Zarządu KRIR Robert Nowak.

Goście z Węgier, Słowacji, Austrii i Polski przedstawili sytuację gospodarstw rodzinnych w ich krajach, omówili obecny Program Rozwoju Obszarów Wiejskich i przedstawili swoje oczekiwania, co do przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej. Do udziału w spotkaniu zaproszono również czeskich europarlamentarzystów, z którymi dyskutowano nad nowym modelem WPR.

IMG 4745  IMG 4748  IMG 4749 

Uczestnicy konferencji zgodzili się, że głównym wyzwaniem dla nowej WPR jest społecznie sprawiedliwa reforma europejskiej polityki rolnej oraz promocja zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska modelu rolnictwa. Wspólnym interesem, który jest związany z tymi priorytetami, jest silna pozycja rodzinnych gospodarstw rolnych w europejskim rolnictwie i zachowania perspektyw ich rozwoju, w celu uniknięcia odpływu młodych ludzi i wyludnienia wsi. 

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

IMG 4741
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; rodzinne; podstawą; konferencja;  ; gospodarstw; konferencji; rodzinnych; polityki; "gospodarstwa; przedstawili; europejskiego"; środowiska; rolnej; przyjaznego; zrównoważo;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »