Relacja ze szkolenia "Biznesplan dla operacji rozpoczęcie lub rozwijanie działalności gospodarczej realizowanej w ramach LSR"

 

Krakowski oddział Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie kontynuuje swoją owocną współpracę z Lokalnymi Grupami Działania. Ważnym wydarzeniem z nią związanym było szkolenie "Biznesplan dla operacji rozpoczęcie lub rozwijanie działalności gospodarczej realizowanej w ramach LSR", które odbyło się w dniach 14-16 listopada 2016.


Szkolenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział 41 osób, w tym pracownicy i członkowie Lokalnych Grup Działania oraz pracownicy jednego z Urzędów Marszałkowskich.


Tworzenie miejsc pracy oraz rozwój przedsiębiorczości na obszarach LGD jest istotnym celem każdej z obowiązujących obecnie Lokalnych Strategii Rozwoju. Kluczowym elementem wniosków o udzielenie wsparcia na przedsięwzięcia związane z rozwojem przedsiębiorczości jest biznesplan – dokument, który powinien wskazywać na ekonomiczne uzasadnienie dofinansowania proponowanej operacji. Skuteczny i przekonujący biznesplan musi być jednak czymś więcej niż prostym zestawieniem danych. Powinien on opierać się na kompleksowej wizji sposobu funkcjonowania firmy na rynku.


Głównym celem szkolenia było przekazanie uczestnikom wiedzy na temat metodyki planowania oraz prowadzenia przedsięwzięć o charakterze biznesowym. Oprócz wykładów odbyły się liczne zajęcia warsztatowe, które kształtowały umiejętności w zakresie doradzania beneficjentom przygotowującym biznesplany oraz w zakresie weryfikacji i oceny gotowych dokumentów.


Pierwszego dnia skupiono uwagę na sposobach konstruowania modelu biznesowego firm. Uczestnicy szkolenia zostali zapoznani z narzędziem Business Model Canvas. Może ono z powodzeniem być wykorzystywane przez doradców w biurach LGD, co zostało sprawdzone w praktyce w czasie przeprowadzonych warsztatów.

Zajęcia w drugim dniu były szczegółowym omówieniem metodyki przygotowania poszczególnych elementów biznesplanu. Podsumowaniem szkolenia były warsztaty trzeciego dnia, w czasie których uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w zakresie weryfikowania gotowych biznesplanów.


 

 

 

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

2be583c1ff11e33d54eeecfbad1fdbe4
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: szkolenia; realizowanej; ramach; zakresie; działalności; gospodarczej; rozwijanie; operacji; rozpoczęcie; przedsiębiorczości; czasie; uczestnicy; ; gotowych; lokalnych; relacja; metodyki; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »