Zmiany w ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich

1

 

Wielkopolska Izba Rolnicza informuje, iż weszły w życie przepisy Ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich oraz ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (poz. 706).

Zgodnie z nowymi przepisami, producent rolny w przypadku zawarcia umowy ubezpieczenia obejmującej jeden lub kilka rodzajów ryzyka, będzie miał możliwość skorzystania z dopłaty w wysokości 65% składki, jeżeli określone przez zakłady ubezpieczeń stawki taryfowe nie przekroczą odpowiednio: 9, 12 i 15% sumy ubezpieczenia.

W sytuacji gdy, stawki taryfowe przekroczą maksymalne sumy ubezpieczenia dopłaty będą proporcjonalnie pomniejszane o wysokość ich przekroczenia, przy zachowaniu zasady nieuwzględniania w wyliczeniach stawek taryfowych dla ryzyka suszy i ujemnych skutków przezimowania. Wyjątkiem od tej zasady jest uprawa drzew i krzewów owocowych oraz truskawek – w tym przypadku dopłata będzie przysługiwała do 65% stawki ubezpieczenia, nawet po przekroczeniu stawek taryfowych.

Zmiany wprowadzone niniejszą ustawą mają na celu ograniczenie ryzyka utraty przychodów rolniczych na wskutek wystąpienia niekorzystnych zjawiska atmosferycznych.

Link do Ustawy

Opracowanie: Anna Czerwińska

 


Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ustawy; gospodarskich; zwierząt; ubezpieczeniach; rolnych; stawki; stawek; przekroczą; będzie; ubezpieczenia; dopłaty; przypadku; zmiany; taryfowe; rolnicza; zmianie; ryzyka; zasady; ; trus;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »