Zarząd KRIR wnioskuje o wydłużenie terminu składania przez rolników wniosków do ARR o rozłożenie rozłożenie kar za nadprodukcje mleka

krowyW związku z wejściem w życie z dniem 6 sierpnia br. (Dz.U. z 2015 r. poz. 1105) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2015 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadania polegającego na rozkładaniu na nieoprocentowane raty opłaty należnej od producentów mleka za przekroczenie kwot indywidualnych w roku kwotowym 2014/2015, Zarządu KRIR zwrócił się w dniu 7 sierpnia 2015 r. Ministra Rolnictwa i Rozowju Wsi o wydłużenie do 30 września 2015 r. terminu składania w tej sprawie przez rolników wniosków do ARR.

Samorząd rolniczy zwrócił uwage, iż zgodnie z § 7 Rozporządzenia ogłoszenie przez Ministra Rolnictwa w tej sprawie powinno nastąpić na 14 dni przed rozpoczęciem terminu składania wniosków.

Proponowane przez Zarząd KRIR wydłużenie terminu, określonego w dniu 6 sierpnia 2015 r. na stronie internetowej resortu rolnictwa na okres od 13.08 do 11.09.2015 r., pozwoli rolnikom na przygotowanie niezbędnych załączników, dokumentów i uniknięcia problemów związanych m.in. z opóźnieniami korespondencji z ARR poprzez firmę InPost.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

krowy
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: składania; terminu; rozłożenie; wydłużenie; rolnictwa; sierpnia; sprawie; zarząd; zwrócił; rozporządzenia; ministra; wnioskuje; rolników; wniosków; pozwoli; niezbędnych;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »