shiuz__750 x 100 px_1

XV Ogólnopolski Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie podlaskim w 2017 uznano gospodarstwo państwa Dominiki i Karola Bednarczyków z miejscowości Łacha w gminie Turośl (pow. Kolneński). Drugie miejsce przyznano gospodarstwu Jana Pruszyńskiego z Pruszanki Starej w gminie Brańsk (powiat bielski), a trzecie – gospodarstwu państwa Marii i Jana Wojtkowskich z Miejscowości Moczydły-Pszczółki w gminie Perlejewo (pow. Siemiatycki).

Ilustracja do artykułu glowne.jpg

Uroczystość wręczenia nagród najlepszym odbyła się w piątek 18 sierpnia w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. W jej trakcie wręczono także sześć wyróżnień. Otrzymali je: Anna i Jacek Foltyńscy, Jadwiga i Franciszek Kobylińscy, Wiesław Chmielewski, Andrzej Zalewski, Dorota i Stanisław Barszczewscy oraz Robert Sawicki.

Gratulacje i życzenia złożyli nagrodzonym Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski, a w imieniu Marszałka i Zarządu Województwa Podlaskiego – Stefan Krajewski.

– Gratuluję uczestnikom, bo każda taka rywalizacja podnosi poziom świadomości i bezpieczeństwa na wsi – powiedział Stefan Krajewski. – Dzięki inwestycjom, choćby ze środków unijnych, gospodarstwa stają się coraz nowocześniejsze, coraz więcej w nich nowych maszyn, a przez to jest bezpieczniej. Pamiętajmy jednak, że dużo zależy od nas samych. Od tego czy przestrzegamy zasad bezpieczeństwa  zależy dobro nie tylko nasze ale i naszych najbliższych, dzieci. Dlatego życzę wszystkim rolnikom, by kasy KRUS wypłacały jak najwięcej wysokich emerytur, a nie miały okazji do wypłacania rent chorobowych  w następstwie wypadków.

W ocenie Komisji konkursowej wszystkie finałowe gospodarstwa wyróżniał ład i porządek; dobrze zaplanowane, zaprojektowane i oświetlone ciągi komunikacyjne; bardzo dobry stan techniczny stosowanych maszyn, dbałość i poszanowanie dla naturalnego środowiska.

Zwycięzcy etapu wojewódzkiego zostali zakwalifikowani do etapu krajowego. Nagrody w tym przypadku zostaną wręczone 22 września.

 

Źródło:

www.wrotapodlasia.pl

 

 

Źródło
Podlaska Izba Rolnicza
http://pirol.pl

125ml milk

x538x0 jpg pagespeed ic Gnv9iNJPtm
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: gospodarstwo; ; gminie; stefan; ogólnopolski; gospodarstwa; maszyn; ; gospodarstwu; bezpieczeństwa; miejscowości; podlaskim; konkurs; państwa; bezpieczne; dzieci.; naszych; przestrzegamy; &n;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »