W międzynarodowym gronie o obrocie ziemią rolną

Pierwsze spotkanie międzynarodowej grupy roboczej do spraw oceny stanu prawnego obrotu ziemią rolną w krajach członkowskich UE odbyło się dziś w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Spotkanie prowadził pełnomocnik rządu do spraw kształtowania ustroju rolnego, sekretarz stanu Zbigniew Babalski.

Foto. Sekretarz stanu Zbigniew Babalski podczas posiedzenia grupy roboczej

Foto. Sekretarz stanu Zbigniew Babalski podczas posiedzenia grupy roboczej

Przebieg dyskusji w zakresie obrotu nieruchomościami rolnymi pokazał zgodność państw regionu co do bezwzględnej potrzeby ochrony ziemi, jako ograniczonego zasobu i najważniejszego środka produkcji żywności, przed spekulacyjnym wykupem.

Grupa robocza została powołana na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, w wyniku ustaleń zawartych w konkluzjach spotkania Ministrów Rolnictwa państw Grupy Wyszehradzkiej poszerzonej o Bułgarię, Rumunię i Słowenię, które odbyło się w Warszawie 26 października ub.r., w ramach polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej.

Celem tej grupy jest zacieśnienie współpracy Europy Środkowo-Wschodniej na rzecz wypracowywania wspólnych propozycji rozwiązań prawnych, które odzwierciedlałyby interesy państw regionu w zakresie obrotu nieruchomościami rolnymi. Jest to szczególnie istotne w kontekście zastrzeżeń zgłaszanych przez Komisję Europejską odnośnie zgodności przepisów regulujących obrót ziemią rolną, przyjętych przez poszczególne państwa, z prawem Unii Europejskiej.

Udział w pracach międzynarodowej grupy roboczej potwierdzili eksperci z ministerstw rolnictwa: Polski, Bułgarii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier. 

Galeria zdjęć:

 
Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

W miedzynarodowym gronie o obrocie ziemia rolna 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; ziemią; rolnictwa; rozwoju; obrotu; państw; rolną; spotkanie; zakresie; międzynarodowym; sekretarz; nieruchomościami; regionu; zbigniew; gronie; które; odbyło; roboczej; obrocie;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »