Trwa wypłata płatności bezpośrednich za 2014 r.

csm kredyty pole male 09 b9dbf711f8

W Polsce ponad 14 mln ha jest objętych płatnościami bezpośrednimi. Fot. Archiwum ARiMR

Zgodnie z unijnym prawem, ARiMR rozpoczęła wypłatę dopłat bezpośrednich za 2014 rok od 1 grudnia br. Wiosną tego roku wnioski o takie płatności złożyło 1,353 mln rolników. Agencja ma na realizację tegorocznych dopłat bezpośrednich czas do 30 czerwca 2015 roku. W tym czasie przekaże rolnikom ok. 14,2 mld zł.

Agencja stara się, aby w pierwszej kolejności płatności bezpośrednie otrzymali rolnicy, którzy ucierpieli z powodu rosyjskiego embarga, ponieśli starty spowodowane afrykańskim pomorem świń, czy też w ich gospodarstwach powstały szkody wynikające z niekorzystnych zjawisk pogodowych lub klęsk żywiołowych. Trzeba też liczyć się z tym, że w przypadku, gdy gospodarstwo zostało wylosowane do przeprowadzenia kontroli na miejscu, dopłaty zostaną zrealizowane po zakończeniu tej kontroli.

Warto podkreślić, że od dwóch lat pozytywne decyzje w sprawie przyznania dopłat bezpośrednich nie są wysyłane do rolników, chyba, że rolnik sobie tego życzy.

Do końca grudnia 2014 br. ARiMR przekazała na konta bankowe blisko 669 tys. rolników w ramach dopłat bezpośrednich za 2014 rok 2,36 mld zł.

DKS

Rusza realizacja dopłat bezpośrednich za 2014 r. - Program 1 Polskiego Radia, 1 grudnia 2014 r.

Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm kredyty pole male 09 b9dbf711f8
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: bezpośrednich; dopłat; płatności; grudnia; wypłata; zrealizowane; zostaną; dopłaty; zakończeniu; podkreślić; ; decyzje; pozytywne; dwóch; miejscu; ; przeprowadzenia; l;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »