shiuz__750 x 100 px_1

Spotkanie z przedstawicielami COPA-COGECA

Dziś rano minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się z szefami organizacji i związków zawodowych działających w Copa-Cogeca.

Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania z przedstawicielami COPA-COGECA

Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania z przedstawicielami COPA-COGECA

Zaproszenie przyjęli wszyscy za wyjątkiem senatora Prawa i Sprawiedliwości Jerzego Chróścikowskiego, który kieruje NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Pozostali związkowcy wysłuchali informacji o efektach prac prowadzonych w 7 grupach roboczych powołanych w zeszłym tygodniu do wypracowania mechanizmów rozwiązujących rolnicze postulaty.

Minister rolnictwa zreferował treść, przyjętego wczoraj przez Radę Ministrów, rozporządzenia dotyczącego wypłaty pomocy de minimis dla gospodarzy, którzy ponieśli straty spowodowane przez dziki. Omówiono także postęp prac w zespołach roboczych zajmujących się mlekiem oraz rynkiem wieprzowiny. Strony umówiły się na dalsze rozmowy, które odbędą się w najbliższych dniach. 

W spotkaniu wzięli udział szefowie: Kółek Rolniczych, Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych, ZZR „Ojczyzna”, ZZR „Samoobrona” oraz Krajowej Rady Izb Rolniczych.


Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Spotkanie z przedstawicielami COPA COGECA 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; przedstawicielami; związków; spotkanie; roboczych; copa-cogeca; minister; rozwoju; także; postęp; zajmujących; wieprzowiny.; strony; omówiono; rynkiem;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »