Rozwój sektora trzody chlewnej

swinie02Już niedługo będą znane wytyczne dla strategii wsparcia krajowej produkcji trzody chlewnej przygotowywanej przez Polsus.

Zakład opracowuje oddzielny program wsparcia dla krajowej produkcji świń pt. Strategia odbudowy i rozwoju produkcji trzody chlewnej w Polsce do roku 2030 r. Na potrzeby realizacji tego projektu zostało powołane konsorcjum, w skład którego wchodzą: Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej Polsus, Krajowa Rada Izb Rolniczych, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego i Związek Polskie Mięso. W połowie lutego odbędzie się spotkanie przedstawicieli konsorcjum, na którym ustalone zostaną konkretne zagadnienia i plan działania. Uzyskanie jakiegokolwiek wsparcia finansowego do utrzymywanych loch w stadzie, na razie wydaje się być niemożliwe. Już wcześniej związek starał się o takie wsparcie w ministerstwie rolnictwa. Jednak na uzyskanie takich pieniędzy nie ma szans. Projekt finansowany jest z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Źródło: WODR Poznań


Źródło
"Wieści Rolnicze"
http://www.wiescirolnicze.pl

125ml milk

swinie02
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: chlewnej; trzody; produkcji; wsparcia; związek; konsorcjum; ; uzyskanie; krajowej; producentów; rozwój; sektora; lutego; jakiegokolwiek; finansowego; stadzie; ; utrzymywanych; odbędzie; dział;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »