Rozmowy z rolnikami w Szczecinie

Rozmowy z rolnikami w Szczecinie Minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba przebywał dziś w Szczecinie.
W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim rozmawiał z przedstawicielami protestujących rolników, którzy zarzucają nieprawidłowości przy sprzedaży ziemi z Zasobu Agencji Nieruchomości Rolnych.

Wszystkie zgłoszenia o nieprawidłowościach i podstawianych na przetargach „słupach”, które wpłynęły do resortu z tego województwa i z innych, zostały przekazane do sprawdzenia przez CBA- poinformował protestujących rolników minister.

Sytuacja jest trudna. Są też zastrzeżenia do funkcjonowania oddziału. Będziemy to badali – dodał Stanisław Kalemba i zapowiedział wstrzymanie na tydzień przetargów na ziemię z zasobów ANR.

Szef resortu rolnictwa powiedział także, że są prowadzone analizy, które mają pomóc
w wyeliminowaniu możliwości podstawiania osób na przetargach prowadzonych przez ANR.

Zapowiedział też kontrolę oddziału ANR w Szczecinie.

Minister zwrócił uwagę, że pieniądze na kredyty preferencyjne w tym roku się kończą. Zbliża się natomiast termin zakończenia okresu przejściowego na zakup gruntów rolnych przez cudzoziemców i rolnicy mają coraz mniejsze szanse na powiększenie swoich gospodarstw, dlatego według ministra sytuacja jest trudna. Rolnicy zapowiedzieli kontynuację protestu.

Szanuję decyzję rolników, to decyzja suwerenna. Wyrazili oni także gotowość przyjazdu do Warszawy w celu dodatkowych ustaleń. Ja nie do końca rządzę swoim czasem. Mam posiedzenie Rady Ministrów UE w Brukseli. Kolejną wizytę przewiduję, prawdopodobnie 28 – 29 bm. Przed wieloma problemami nie uciekniemy, ale ważne jest też prawo i trzeba je przestrzegać. Jeśli będzie trzeba to będziemy je zmieniać” – powiedział minister po spotkaniu.

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Rozmowy z rolnikami w Szczecinie width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; rolnictwa; trzeba; rozmowy; powiedział; rolników; ; które; resortu; rolnicy; będziemy; minister; szczecinie; rolnikami; rozwoju; stanisław;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »