Rozmowy polsko-mongolskie

Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Andrzej Chodkowski spotkał się z sekretarzem stanu w Ministerstwie Żywności, Rolnictwa i Przemysłu Lekkiego Mongolii Lkhagvasuren Bayartulga.

Fot. Uczestnicy rozmów polsko-mongolskich

Fot. Uczestnicy rozmów polsko-mongolskich

Rozmowy poświęcone były omówieniu bieżących kwestii w relacjach dwustronnych. Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa wyraził nadzieję na intensyfikacjękontaktów, a także zwiększenie obrotów handlowych artykułami rolno-spożywczymi. Strona polska przedstawiła propozycje współpracy m.in. w zakresie ochrony roślin i nasiennictwa oraz profilaktyki chorób zwierzęcych. Wśród poruszanych tematów znalazła się także współpraca ekspercka. Oferta polskich jednostek naukowo-badawczych w tym zakresie jest bardzo szeroka i spotkała się z dużym zainteresowaniem strony mongolskiej.

Wiceminister Lkhagvasuren Bayartulga podkreślił znaczenie nawiązania współpracy naukowej, deklarując, że po stronie mongolskiej zostanie dokonana priorytetyzacja obszarów współpracy.

W 2016 r. wielkość obrotów artykułami rolno-spożywczymi z Mongolią wyniosła 19,6 mln EUR. Uznaniem wśród konsumentów mongolskich cieszą się przede wszystkim polskie przetwory owocowe i warzywne, mięso oraz słodycze. 

      

Galeria zdjęć:

 
Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Rozmowy polsko mongolskie 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: nasiennictwa; roślin; ochrony; wśród; współpracy; rozmowy; lkhagvasuren; artykułami; rolnictwa; zakresie; główny; inspektor; także; obrotów; polsko-mongolskie; mongol;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »