Rolnictwo i obszary wiejskie w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

- Rząd przyjął Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Prace nad dokumentem trwały rok. Pod kierunkiem podsekretarza stanu Ryszarda Zarudzkiego aktywnie uczestniczyli w nich przedstawiciele resortu rolnictwa. Prace były prowadzone w jedenastu zespołach. – poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

Fot. Minister Krzysztof Jurgiel oraz podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki podczas konferencji prasowej

Fot. Minister Krzysztof Jurgiel oraz podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki podczas konferencji prasowej

- Najważniejsza jest zmiana zasad prowadzenia polityki rozwoju w Polsce. Celem głównym jest wzrost spójności w wymiarze społecznym, ekonomicznym i terytorialnym. Świadczy to o zrównoważonym rozwoju kraju, a w odniesieniu do obszarów wiejskich o wyrównaniu poziomu jakości życia między tymi obszarami a miastami – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Szczegóły dotyczące rolnictwa i obszarów wiejskich w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przedstawił podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

- Na najbliższe 13 lat mamy określone kierunki rozwoju w postaci trzech celów szczegółowych oraz 72 wskaźników monitorowania i 705 działań realizowanych przez różne instytucje – stwierdził podsekretarz stanu.

Wiceminister podkreślił, że jednym z priorytetowych zadań rządu jest zwiększenie konkurencyjności gospodarstw rolnych oraz producentów rolno-spożywczych. W ramach Strategii zawartych 16 projektów strategicznych koordynowanych przez MRiRW.

- Jednym ze wskaźników dotyczących obszarów wiejskich jest dochód do dyspozycji netto na jedną osobę. Dążymy do wyrównania parytetów i chcemy aby w roku 2030 poziom życia na tych terenach osiągnął ¾ poziomu życia w mieście – podkreślił podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

Odnośnik otwierany w nowym oknie Materiał prasowy (.pdf 609,07 kB)

Odnośnik otwierany w nowym oknie Prezentacja (.pdf 1,45 MB)

Galeria zdjęć:

 
Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Rolnictwo i obszary wiejskie w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rozwoju; odpowiedzialnego; ; strategii; podsekretarz; obszarów; życia; rolnictwa; wiejskich; ryszard; jednym; resortu; krzysztof; poziomu; otwierany; minister; rolnictwo; wskaźnik&oacu;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »