shiuz__750 x 100 px_1

Powiatowe Fora Rolnicze

5 marca 2018 roku odbyły się dwa Powiatowe Fora Rolnicze w ramach Akademii samorządowych, zorganizowane pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztofa Jurgiela. Spotkania miały miejsce: w Urzędzie Gminy w Bielsku Podlaskim i w Starostwie Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem.

Fot. Minister Krzysztof Jurgiel podczas Powiatowego Forum Rolniczego

Fot. Minister Krzysztof Jurgiel podczas Powiatowego Forum Rolniczego

Do udziału zaproszono rolników i mieszkańców obszarów wiejskich, przedstawicieli środowisk rolniczych, samorządu terytorialnego i rolniczego, organizacji społeczno-zawodowych i związkowych działających w otoczeniu rolnictwa z powiatów,
w których odbyły się spotkania.

Wśród poruszanych tematów znalazły się:

  • Płatności obszarowe – zasady wypełniania e-Wniosku;
  • Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 i zasady korzystania z usług doradczych;
  • Założenia do Strategii zrównoważonego rozwoju rolnictwa do roku 2030;
  • Zadania i wyzwania KOWR;
  • Bioasekuracja;
  • Ubezpieczenia w rolnictwie.

W spotkanie w Bielsku Podlaskim uczestniczył minister Krzysztof Jurgiel. W swoim wystąpieniu zapewnił zebranych o wsparciu ministerstwa w rozwiązywaniu problemów polskiej wsi. Poruszono problem afrykańskiego pomoru świń oraz przedstawiono informację odnośnie aktualnej sytuacji epizootycznej w kraju. Minister zapewnił, że jego resort cały czas prowadzi działania w kierunku zatrzymania rozwoju choroby poprzez wprowadzenie bioasekuracji.

Do Wysokiego Mazowieckiego na spotkanie z rolnikami przybył sekretarz stanu Jacek Bogucki. Wiceminister powtórzył słowa swojego zwierzchnika zapewniające o wsparciu polskiej wsi ze strony resortu.

Każde z dwóch spotkań zakończyła dyskusja. Zarówno ministrowie, jak i przedstawiciele innych instytucji działających na rzecz rolnictwa, odpowiadali na nurtujące rolników pytania. Uczestnicy spotkań mogli przedstawić swoje uwagi oraz wskazówki mogące usprawnić dostęp do różnego rodzaju świadczeń przysługujących rolnikom – beneficjentom Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Galeria zdjęć:

 
 Źródło
 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Powiatowe Fora Rolnicze 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rozwoju; ; rolnictwa; powiatowe; obszarów; rolnicze; ; minister; rolników; polskiej; odbyły; krzysztof; zasady; bielsku; spotkań; podlaskim; spotkanie; działających; w;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »