Posłowie chcą zminimalizowania ograniczeń związanych z dysponowaniem mleczną kwotą indywidualną

sejm16 grudnia 2014 r. Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi przeprowadziła pierwsze czytanie i rozpatrzyła poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych (druk nr 2934). Projekt dotyczy zminimalizowania ustawowych ograniczeń związanych z dysponowaniem mleczną kwotą indywidualną w przypadku otrzymania przez producenta dodatkowej kwoty z krajowej rezerwy z tytułu nadprodukcji mleka w roku kwotowym 2014/2015, poprzez:

  • zniesienie zasady dotyczącej potrącania na rzecz krajowej rezerwy 5% kwoty indywidualnej stanowiącej przedmiot umowy zbycia;
  • zniesienie ustawowego zakazu zbycia oraz oddania w używanie całości lub części kwoty indywidualnej przed upływem 2 lat od dnia wydania decyzji w sprawie przyznania kwoty indywidualnej z krajowej rezerwy - poprzez ograniczenie tego zakazu jedynie do wielkości kwoty przyznanej z krajowej rezerwy.


Komisja przyjęła m.in. poprawkę zakładającą, iż ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Wyznaczono do 17 grudnia do godz. 15.00 termin dla ministra właściwego do spraw członkostwa RP w UE na przedstawienie opinii.

Źródło: sejm.gov.pl

125ml milk

sejm
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: krajowej; indywidualnej; mleczną; rezerwy; kwotą; ograniczeń; związanych; posłowie; projekt; ustawy; zakazu; grudnia; zniesienie; poprzez; ogranicz;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »