Posiedzenie ad hoc Copa-Cogeca „Wspólna Polityka Rolna”

27.02.2017W dniu 27 lutego 2017 roku w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyło się posiedzenie grupy roboczej ad hoc „WPR”. Z ramienia Krajowej Rady Izb Rolniczych w posiedzeniu wzięli udział Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz i Pan Mirosław Drygas. Spotkanie ekspertów było poświęcone konsultacjom społecznym Komisji Europejskiej pt. ”Unowocześnienie i uproszczenie wspólnej polityki rolnej (WPR)”.

Na początku posiedzenia Sekretariat przedstawił kwestionariusz uczestnikom w celu przygotowania wspólnej odpowiedzi Komitetów Copa-Cogeca.

Prezes Szmulewicz w swoich wypowiedziach podkreślał, że najważniejszym jest aby przedstawić w kwestionariuszu punkt widzenia rolnika a odpowiadając na ankietę wyrazić przede wszystkim potrzeby rolników i sektora rolnego. Z tego względu, zdaniem Prezesa Szmulewicza, które przedstawił podczas posiedzenia grupy roboczej, do najważniejszych wyzwań stojących przed rolnictwem i obszarami wiejskimi Unii Europejskiej zarówno teraz jak i w przyszłości należy zapewnienie rolnikom odpowiedniego poziomu życia.

Opinię tę podzieli eksperci z innych delegacji.

Podczas posiedzenia omówiono wszystkie punkty kwestionariusza Komisji Europejskiej. Eksperci wyrazili swoje obawy i przedstawili opinie co do poszczególnych proponowanych w ankiecie odpowiedzi sugerując te które najlepiej odzwierciedlają rzeczywistą sytuację oraz potrzeby sektora rolnego w krajach Unii Europejskiej w przyszłej perspektywie.  

Małgorzata Verset - Biuro KRIR w Brukseli

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

27 02 2017
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: posiedzenia; posiedzenie; copa-cogeca; europejskiej; wspólnej; komisji; szmulewicz; odpowiedzi; eksperci; które; sektora; rolniczych; przedstawił; potrzeby; „wspólna; rolna”; polit;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »