Oświadczenia rolników w sprawie cen energii elektrycznej

Jak informuje Ministerstwo Energii, gospodarstwa rolne korzystające z taryfy G nie muszą składać oświadczeń odbiorcy końcowego energii elektrycznej. Ustawa z dnia 28 grudnia 2018 r. nie dokonuje rozróżnienia  na  gospodarstwa  domowe  miejsce  oraz  wiejskie, dlatego za zastosowanie obniżonej ceny energii elektrycznej odpowiedzialna jest spółka obrotu (sprzedawca).

W  przypadku  gospodarstw  rolnych  korzystających z innej grupy, niż taryfa  G, które jednocześnie prowadzą działalność gospodarczą, która jest kwalifikowana  jako  mikro  lub  małe  przedsiębiorstwo,  wówczas  zachodzi potrzeba złożenia oświadczenia, tak aby móc korzystać z obniżonej ceny w II półroczu 2019 r.

W  przypadku  gospodarstw  rolnych  korzystających z innej grupy, niż taryfa  G, które prowadzą działalność gospodarczą, która jest kwalifikowana jako  średnie  lub   duże  przedsiębiorstwo  albo nie jest kwalifikowane do żadnej  z  grup, wówczas rolnicy będą mogli skorzystać z pomocy de minimis. Wnioski   o   tę  pomoc  będzie  można  składać  w  październiku  za okres lipiec-wrzesień  oraz  w  styczniu za okres październik-grudzień. Podmiotem przyjmującym wnioski będzie Zarządca Rozliczeń S.A.

 

 

 Źródło
 Podlaska Izba Rolnicza
 http://pirol.pl

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: energii; elektrycznej; oświadczenia; które;  przypadku;  gospodarstw;  rolnych;  korzystających; grupy; ; taryfa;  g; ; działalność; prowadzą;  oraz; gospodarc;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »