O Lokalnych Grupach Działania w Ciechocinku

– Musimy zidentyfikować wszystko to co przeszkadza w funkcjonowaniu Lokalnych Grup Działania, tak aby zostało to usunięte w przyszłej perspektywie finansowej – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który uczestniczył dziś w seminarium Lokalnych Grup Działania w Ciechocinku.

Minister Ardanowski na seminarium a Ciechocinku

Spotkanie odbywało się pod hasłem „Efekty wdrażania rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w województwie kujawsko-pomorskim”.

– Województwo kujawsko-pomorskie, obok województwa podlaskiego, należy do krajowej czołówki w zakresie wdrażania mechanizmów rozwoju lokalnego – zaznaczył minister Ardanowski.

– Jednym z problemów, który został zauważony w funkcjonowaniu Lokalnych Grup Działania jest nadmierna biurokracja – powiedział szef resortu rolnictwa. Zwrócił też uwagę na znaczenie aktywności lokalnych społeczności.

– Mechanizm związany z LGD nie jest dodatkiem do samorządu lokalnego. To jest całkowicie nowy pomysł na wykorzystanie aktywności społecznej ludzi, którzy niekoniecznie nawet muszą się identyfikować z jakimś lokalnym układem władzy – podkreślił Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister zwrócił uwagę na zmiany zachodzące w procesach migracji ludności.

– Obecnie więcej osób zmienia miejsce zamieszkania z miasta na wieś. To rodzi nowe szanse rozwoju terenów wiejskich, ale i pewne nowe zagrożenia – zauważył szef resortu rolnictwa. Dlatego według ministra oprócz prezentacji dobrych przykładów lokalnych inicjatyw ważne jest wypracowanie propozycji zmian w funkcjonowaniu LGD w nowej perspektywie finansowej.

Zdjęcia (5)

Pokaż zdjęcie 1 z galerii. Minister Ardanowski jednym z głównych gości spotkania Pokaż zdjęcie 2 z galerii. Minister Ardanowski podczas wystąpienia na seminarium Pokaż zdjęcie 3 z galerii. Seminarium w Ciechocinku Pokaż zdjęcie 4 z galerii. Wystąpienie Ministra Ardanowskiego na seminarium w Ciechocinku

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

125ml milk

2560x
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: lokalnych; ; rozwoju; działania; galerii.; zdjęcie; pokaż; ; funkcjonowaniu; grupach; zwrócił; rolnictwa.; resortu; aktywności; lokalnego; wdrażania; który; krzyszt;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »