Nowe ograniczenia w reeksporcie towarów roślinnych do Republiki Białoruskiej

 

W dniu 16.12.2015 r. na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Nasiennictwa, Kwarantanny i Ochrony Roślin Białorusi ukazał się komunikat nt. nowych ograniczeń w przypadku reeksportu towarów roślinnych.

Od dnia 17.12.2015 r. w przypadku przesyłek takich towarów, do świadectwa fitosanitarnego reeksportu musi być załączone oryginalne świadectwo fitosanitarne, wystawione w kraju pochodzenia towaru. Urzędowo potwierdzone kopie świadectwa fitosanitarnego nie będą uznawane.

Na podstawie obu świadectw fitosanitarnych białoruskie służby ochrony roślin będą wystawiały odpowiednie dokumenty umożliwiające dokonanie dalszego reeksportu z terytorium Republiki Białoruskiej do Federacji Rosyjskiej.
Wprowadzone zasady mają na celu ograniczenie wwozu na terytorium Federacji Rosyjskiej, poprzez Republikę Białorusi, objętych sankcjami przez stronę rosyjską, towarów z wykorzystaniem fałszywych dokumentów fitosanitarnych, tj. w sposób nieprawdziwy odnoszących się do jego pochodzenia.


Źródło
Państwowa Inspekcja Ochrony
Roślin i Nasiennictwa
http://piorin.gov.pl/

125ml milk

bialorus,k1uUwl caFOE2c Zxb2Im2JiTa aU5B ZqOTVlOv
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: białoruskiej; ochrony; roślin; republiki; przypadku; towarów; towarów; roślinnych; świadectwa; terytorium; federacji; ograniczenia; będą; poprze;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »