Nadal brak decyzji o obniżeniu młodym rolnikom kar za nieterminowe dostarczenie zaświadczeń z KRUS

rolnictwo.jpgZ informacji otrzymanych od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w trakcie VII Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych, które miało miejsce w dniu 4 grudnia 2012 r. wynikało, że resort rolnictwa podjął decyzję w sprawie obniżenia młodym rolnikom kary z 15% premii do 3% premii za niedostarczenie w wymaganym terminie do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaświadczenia o ubezpieczeniu w KRUS. Jednak, jak dotąd,  do Biura KRIR nie wpłynął projekt zmiany rozporządzenia w w/w sprawie. W związku z tym 21 grudnia 2012 r. Zarząd KRIR zwrócił się do resortu rolnictwa o informację na temat stanu prac w powyższym zakresie.
 
 
 
 
 

Problem ten był już poruszany podczas poprzedniego VI Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych. Wtedy na wniosek członków, Zarząd KRIR zwrócił się do resortu rolnictwa o nie nakładanie kar finansowych na rolników, którzy byli ubezpieczeni w KRUS, ale z różnych przyczyn nie przedłożyli w wyznaczonym terminie do ARiMR stosownego zaświadczenia potwierdzającego ich ubezpieczenie w KRUS.

Redaktor: Katarzyna Kuznowicz   

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

rolnictwo
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; rolnikom; młodym; decyzji; krajowej; grudnia; terminie; premii; zarząd; zaświadczenia; posiedzenia; zaświadczeń; dostarczenie; zwrócił; resortu; wnios;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »