NASI REPREZENTANCI NA „BAŁTYK FESTIWAL TARGI POLSKA SMAKUJE” W KOŁOBRZEGU

W dniach 16-18 sierpnia w Kołobrzegu odbyły się Targi Polska Smakuje zorganizowane przez KOWR Koszalin we współpracy z OT KOWR Gorzów Wlkp. i OT KOWR Szczecin.

Była to duża impreza mająca na celu promocję rolnictwa, produktów rolnych i żywnościowych, metod ich produkcji, kultury i tradycji ludowej oraz obszarów  wiejskich. W wydarzeniu wzięli udział producenci żywności regionalnej, ekologicznej i certyfikowanej z województw: zachodniopomorskiego i lubuskiego oraz Koła Gospodyń Wiejskich promujące swoje tradycyjne potrawy, wypieki oraz rękodzieło.

Nasze województwo reprezentowało wielu producentów, a wśród nich znaleźli się także nasi delegaci: Henryk Sondej z Gorzowskiej Rady Powiatowej LIR oraz Dorota Kruszyna ze Strzelecko-Drezdeneckiej Rady Powiatowej LIR. Pan Henryk prezentował swoje gospodarstwo, w którym zajmuje się uprawą oraz przetwórstwem warzyw. Kwaszenie ogórków i kapusty to główne produkty, które wystawiał nasz delegat na targach.

Pani Dorota na targi przybyła wraz ze swoim Kołem Gospodyń Wiejskich w Górecku, którego jest przewodniczącą, a produktami, które prezentowały nasze województwo były piękne ciastka artystycznie dekorowane lukrem królewskim.

KOWR przygotował dla każdego wystawcy stoisko wystawiennicze, co było miłym gestem i znacznie podniosło prestiż imprezy. Targi odwiedziło dużo turystów więc wystawcy mogli prezentować i sprzedawać swoje produkty.

Imprezę uświetniły dodatkowe atrakcje a wśród nich: pokaz kulinarny Kurta Schellera oraz koncert grupy de Mono. Bardzo ciekawym okazał się także pokaz codziennego życia oraz metody pracy średniowiecznych rybaków i ich rodzin.

Impreza była świetną okazją do poznania nowych ludzi, wymiany doświadczeń, poznania tradycji innych regionów, zdobycia nowych przepisów na potrawy i po prostu czasem relaksu i odpoczynku. Uczestnicy zgodnie oświadczają, iż są bardzo zadowoleni z udziału w Targach Polska Smakuje.

Dorota Kruszyna
Przewodnicząca Strzelecko-Drezdeneckiej
Rady Powiatowej Lubuskiej Izby Rolniczej

 

 Źródło
 Lubuska Izba Rolnicza
 http://lir.agro.pl/

125ml milk

Messaging1567074191500 150x150
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: polska; powiatowej; ; reprezentanci; tradycji; „baŁtyk; które; wystawcy; dorota; henryk; także; wśród; województwo; wiejskich; poznania; nowych; gospodyń; smakuje;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »