Możliwość wykonania prób glebowych za darmo

Wielkopolska Izba Rolnicza informuje, że istnieje możliwość nieodpłatnego wykonania badań gleby w gospodarstwach rolnych. Krajowa Stacja Chemiczno-Rolnicza oraz podlegające jej Okręgowe Stacje Chemiczno-Rolnicze na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzą bowiem szeroki monitoring gleb, obejmujący pobór prób glebowych z gospodarstw rolnych oraz analizę laboratoryjną, co wykorzystywane zostanie do monitorowania i oceny Wspólnej Polityki Rolnej w celu oceny oddziaływania, efektywności, skuteczności i znaczenia interwencji z zakresu polityki rozwoju obszarów wiejskich. Nadzór naukowy nad pracami w tym względzie prowadzi Instytut Uprawy i Nawożenia – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach. Badania prowadzone przez stacje chemiczno-rolnicze jak również Instytut Uprawy i Nawożenia w Puławach są całkowicie anonimowe i jako powiedziano na wstępie również bezpłatne.

1

 

Badania prowadzone są na obszarach, na których występują gleby torfowe, gleby torfowe na podłożu mineralnym, gleby murszowe na podłożu mineralnym i murszaste oraz gleby mułowo-torfowe i torfowo-mułowe.

W przypadku zainteresowania realizowanym właśnie przedsięwzięciem Wielkopolska Izba Rolnicza zaprasza wszystkich rolników do kontaktu z pracownikami MRiRW, którzy bezpośrednio odpowiadają za nadzór nad realizacją tego zadania: pani Beata Wałuto, tel. (22) 623 17 10, beata.waluto@minrol.gov.pl, pan Bogdan Pomianek, tel. (22) 623 23 61, bogdan.pomianek@minrol.gov.pl.

Opracowała: Anna Czerwińska
Źródło: KRIR

 

Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: możliwość; rolnicza; instytut; wykonania; glebowych; nadzór; polityki; chemiczno-rolnicze; rozwoju; nawożenia; podłożu; również; prowadzone; stacje; wielkopolska; uprawy; mineraln;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »