Minister apeluje o szybsze zgłaszanie strat

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi skierował do rolników apel o zgłaszanie strat spowodowanych suszą do końca przyszłego tygodnia. Ze względu na przyspieszone żniwa, oszacowanie zbyt późno zgłoszonych strat może okazać się niemożliwe. Ze względu na obowiązujące przepisy, oszacowanie strat po zbiorze plantacji nie jest możliwe.

Susza

Tymczasem kolejny komunikat IUNG dotyczący suszy wskazuje, że zjawisko to postępuje, obejmując swym zasięgiem coraz większe obszary upraw kukurydzy, ziemniaków czy buraków cukrowych. Deszcze, które w ostatnich dniach przeszły przez Wielkopolskę, niewątpliwie poprawią sytuację, ale wielu strat nie uda się już zniwelować.

Jak zapewnia resort rolnictwa, zabiega on o jak najszybsze uruchomienie wsparcia dla poszkodowanych rolników, jednak będzie ono możliwe dopiero po zakończeniu szacowania skutków klęski suszy w całym kraju.

Pełna informacja na powyższy temat opublikowana jest na internetowej stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Opracowanie: Kornel Pabiszczak

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: minister; zgłaszanie; oszacowanie; szybsze; rolnictwa; rozwoju; apeluje; względu; będzie; jednak; rolników; ; poszkodowanych; wsparcia; uruchomienie; rolnictwa; ; najszybsze; zabiega; dopiero; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »