MRiRW popiera apel Wielkopolskiej Izby Rolniczej

W dniu 27 stycznia br. Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej- Piotr Walkowski wystąpił z pismem do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kwestii odstąpienia od karania rolników, którzy nie wywiązali się z obowiązku przekazania do ARiMR spisu zwierząt przebywających w siedzibie stada. Przypomnijmy, że obowiązek ten należało spełnić do końca grudnia 2016r.

Do wielu rolników informacja o nowo wprowadzonym obowiązku jednak nie dotarła, o czym świadczy fakt, iż tylko połowa dostarczyła spis w terminie. Zgodnie z przepisami, niespełnienie tej powinności wiąże się z możliwością naliczenia grzywny rolnikom. Według rolników w drugiej połowie 2016 roku nowo wprowadzanych przepisów w obszarze rolnictwa było zbyt wiele, a sposób ich przekazywania odbywał się chaotycznie.

W związku z powyższym, Wielkopolska Izba Rolnicza zaapelowała do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wydanie zaleceń instytucjom kontrolującym, aby nie karać rolników za niewywiązanie się z dostarczenia spisu stanu zwierząt w roku 2016. W dniu 21 lutego br. do biura WIR wpłynęło pozytywne ustosunkowanie się Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi do tej prośby. Poniżej zamieszczamy treść pisma, które otrzymaliśmy z MRiRW.

odpowiedź

Biuro WIR, Poznań

Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

 

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; rolników; wielkopolskiej; rozwoju; ministra; zwierząt; obowiązku; rolnicza; popiera; rolniczej; powyższym; ; zaleceń; wielkopolska; zaapelowała; wydanie; związku; sposób; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »