Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce rozstrzygnięty

 

2

 

Finał tegorocznej 12 już edycji konkursu odbył się 3 października w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Podczas uroczystej gali poznaliśmy wyróżnionych i laureatów konkursu, w sumie 15 obiektów, które w tej edycji zachwyciły Członków Kapituły.

 

Zgodnie z regulaminem konkursowa rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach: gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym, obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim oraz obiekt na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, wykorzystujące tradycje i walory wsi. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 40 obiektów z czego 5 z rekomendacji Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

3

 

Wyniki XII edycji Konkursu:

I KATEGORIA: gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym

I miejsce Państwo Mirosława Majerowicz – Klaus i Ryszard Klaus za obiekt „LEŚNICZÓWKA EMAUS” Ośrodek Psychoterapii Małżeństwa i Rodziny położony w miejscowości Stefanowice, Gminie Zbąszyń, Powiecie Nowotomyskim.
II miejsca nie przyznano.
III miejsce Pan Jerzy Kanurski za obiekt GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE „POZIOMKA”, położony w miejscowości Kujanki, w Gminie Zakrzewo, Powiecie Złotowskim.

Wyróżnienia w tej kategorii przyznano:

  • Pani Annie Nowickiej za obiekt GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE „POD MODRZEWIAMI”, położony w miejscowości Sękowo w Gminie Nowy Tomyśl, Powiecie Nowotomyskim.
  • Państwu Lilianie i Chrystianowi Brzezińskim za obiekt GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE „NAD JEZIOREM”, położony w miejscowości Buntowo w Gminie Złotów, w Powiecie Złotowskim.
  • Państwu Honoracie i Danielowi Chrobrowskim za obiekt AGROTURYSTYKA GAWRA, położony w miejscowości Chorzępowo, Gminie Sieraków Powiecie Międzychodzkim.

II KATEGORIA : Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim

I miejsce Pan Lech Studniewski za obiekt KOMPLEKS PAŁACOWO–PARKOWY ZAMEK GUTÓW położony w miejscowości Gutów, w Gminie Ostrów Wielkopolski, w Powiecie Ostrowskim.
II miejsce Pani Jolanta Walas Zdunek za obiekt OŚRODEK AKTYWNEGO WYPOCZYNKU MICHASIÓWKA położony w miejscowości Giewartów w Gminie Ostrowite, w Powiecie Słupeckim.
III miejsce Pan Jerzy Świątek za obiekt TENIS KORYTNICA położony w miejscowości Korytnica w Gminie Raszków, w Powiecie Ostrowskim.

III KATEGORIA: obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi

I miejsce Państwo Marzena i Bronisław Siemieńscy za obiekt OŚRODEK AGROTURYSTYCZNY PARK OWADÓW „OWADOGIGANT” położony w miejscowości Lubnica w gminie Okonek, w Powiecie Złotowskim.
II miejsce Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp.k za obiekt RODZINNY PARK PRZYGÓD I EDUKACJI GÓRECZNIK, położony w Antoninie, w Gminie Przygodzice, w Powiecie Ostrowskim.
III miejsce Pani Marta Mikuła za obiekt SKANSEN BICZ, położony w miejscowości Bicz, w Gminie Stare Miasto, w Powiecie Konińskim.

Wyróżnienia w kategorii trzeciej przyznano:

  • Stowarzyszeniu „Centrum Wiedzy i Nowych Technologii im. Jana Pawła II” za obiekt Centrum Wiedzy i Nowych Technologii położony w miejscowości Parzynów w Gminie Kobyla Góra, w Powiecie Ostrzeszowskim.
  • Stowarzyszeniu Zagroda Pszczółki Przyjaciółki za obiekt ZAGRODA PSZCZÓŁKI PRZYJACIÓŁKI, położony w miejscowości Katarzynowo w Gminie Jutrosin, w Powiecie Rawickim.

Kapituła konkursu przyznała również Nagrodę Specjalną dla:

  • Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Osób Starszych i Niepełnosprawnych „Wieś bez Barier” za projekt „Na Puszczańskim szlaku”, realizowany w Chorzępowie, Gminie Sieraków, Powiecie Międzychodzkim za integrację mieszkańców wsi wokół pomocy dla niepełnosprawnych, wyrażającą się m.in. w przygotowaniu ścieżki edukacyjnej w lesie, przystosowanej dla potrzeb osób niewidomych i niedowidzących, dostosowanie plaży do osób niepełnosprawnych ruchowo.
  • Gminy Tarnowo Podgórne za ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY JANKOWICE położony w miejscowości Jankowice, Gminie Tarnowo Podgórne, Powiecie Poznańskim, za renowację i modernizację historycznego, zrujnowanego pałacu.

Zwycięzcy Konkursu otrzymali nagrody finansowe oraz zgodnie z założeniami konkursu objęci zostaną także działaniami promocyjnymi prowadzonymi przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

1

 

Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na terenach wiejskich organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Wielkopolskim Towarzystwem Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej oraz Wielkopolską Izbą Rolniczą. W pracach Kapituły uczestniczy Prezes Piotr Walkowski. Celem Konkursu jest promocja wielkopolskiej wsi, jako miejsca wypoczynku oraz promowanie na obiektów turystyki wiejskiej, które gwarantują najwyższą jakość wypoczynku oraz oferują ciekawe propozycje na spędzenie wolnego czasu.

Katarzyna Strzyż
Zdjęcia: UMWW

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

2
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: obiekt; powiecie; gminie; położony; miejscowości; miejsce; agroturystyczne; konkursu; wiejskich; gospodarstwo; turystyki; charakterze; terenach; edycji; osób; najlepszy; wypoczynku; terapeut;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »