shiuz__750 x 100 px_1

KUKIZ’ 15 ŻĄDA REALNEJ POMOCY DLA ROLNIKÓW

Przedstawiciele Klubu Poselskiego Kukiz’ 15 apelują do ministerstwa o oddelegowanie pracowników instytucji rolniczych do oszacowania strat powstałych w wyniku suszy i realną pomoc dla rolników.

– Żądamy, aby ministerstwo oddelegowało pracowników KOWRu, ARiMRu, ODRu do szacowania szkód wyrządzonych przez tegoroczne susze – apelował w Sejmie poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko.

Przez złe warunki atmosferyczne polscy rolnicy ponieśli ogromne straty. Susze dotknęły większość terenów naszego kraju. Poseł Kukiz’15 przypomina, że do żniw zostały tylko 2 tygodnie, a polscy rolnicy nadal nie otrzymali żadnej pomocy od państwa.

W imieniu rolników głos zabrał członek Krajowej Rady Rolnej Kukiz’ 15, który zwrócił uwagę na wiele nieprawidłowości w polityce gospodarczej. – Pan premier błądzi i nie ma wiedzy na temat sytuacji rolników w kraju. Za środki publiczne opłaca instytucje pozornie działające na rzecz rolnictwa – podkreślał. Okazuje się, że ok 4 miliony hektarów tzw. użytki zielone nie są monitorowane przez państwo.

W każdej gminie co najmniej 80 procent gospodarstw uległo zniszczeniu, a ministerstwo powołało komisję składającą się z trzech osób, które nie są w stanie prawidłowo wykonać swojej pracy. Posłowie Kukiz’ 15 pytają do kiedy takie szacunki mogą trwać? Pomoc rolnikom potrzebna jest w tym momencie.

Członek Krajowej Rady Rolnej Kukiz’ 15, Krzysztof Tołwiński jako osoba, która sama została dotknięta suszą w 2015r. podkreśla jak ważny jest czas. – Rząd nie może mówić: Nic się nie stało rolnicy. Trzeba zmienić ustawy, włącznie z ustawą budżetową. Nie możemy dopuszczać do takich sytuacji, że pomoc do rolników będzie docierać po roku czasu – dodaje.

– Mamy wielu urzędników. Jeśli szacowania będą nieprawidłowe, nie dostaniemy pieniędzy od Unii Europejskiej – podkreśla poseł Jarosław Sachajko.

Przedstawiciele Kukiz’15 podkreślają, że potrzebna jest realna pomoc i domagają się godnego traktowania rolników. Polskie rolnictwo powinno być zadbane i traktowane jak wizytówka naszego kraju.

Ustawy i pomysły w sprawie polskiego rolnictwa znalazły się w Obywatelskim Programie Rolnym Kukiz’ 15.

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; kukiz’; rolników; pomocy; poseł; kukiz’15; jarosław; potrzebna; szacowania; rolnicy; polscy; ministerstwo; podkreśla; naszego; kraju.; rolnej; krajowej; rolnictwa; kukiz;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »