shiuz__750 x 100 px_1

Jest więcej pieniędzy na premie dla "młodych rolników"

csm MR G Chylewski slider f9fad8af7b

100 tys. zł mogą otrzymać młodzi rolnicy na samodzielne rozpoczęcie gospodarowania w ramach PROW 2007 - 2013. Zdjęcie G. Chylewski

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przesunięcie 23 mln euro w ramach PROW 2007 - 2013 na działanie "Ułatwianie startu młodym rolnikom" - poinformowało w piątek 6 lutego Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dzięki tej decyzji, więcej młodych rolników, którzy ubiegali się w zeszłym roku o przyznanie pomocy z tego działania, będzie mogło ją otrzymać.

Na dotychczas obowiązującej liście określającej kolejność przysługiwania pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom", sporządzonej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, znajdowało się ok. 7,8 tys. rolników, których wnioski mieściły się w limicie środków przeznaczonych na takie wsparcie. Po decyzji KE przesuwającej dodatkowe pieniądze na takie premie, rolników będzie 8829, czyli o 961 więcej niż wcześniej.

Poniżej uaktualniona przez ARiMR lista określająca kolejność przysługiwania pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" - otwórz listę.
   
Ponadto, Komisja Europejska przychyliła się do zwiększenie budżetu działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej", w zakresie projektów dotyczących energii odnawialnej (np. dotyczących instalowania baterii fotowoltaicznych) o kwotę 17,25 mln euro.

ARiMR przeprowadziła nabór wniosków o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" od 15 maja do 21 czerwca 2014 r. O takie wsparcie ubiegało się wówczas ponad 22 tys. młodych rolników.

DKS

Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm MR G Chylewski slider f9fad8af7b
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: więcej; działania; pomocy; młodym; europejska; modernizacji; restrukturyzacji; młodych; będzie; ramach; rolników"; premie; pieniędzy; przyz;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »