Inno4Grass - Spotkanie projektowe w Poznaniu w dniu 7 – 8 czerwca 2017 roku

W dniach 7-8 czerwca b.r. odbyło się spotkanie projektowe zorganizowane przez Wielkopolską Izbę Rolniczą, z udziałem głównego koordynatora projektu – dyrektora Centrum Trwałych Użytków Zielonych Dolnej Saksonii i Bremy (GLZ) – pana Arno Krause oraz pracowników zaangażowanych w realizację projektu w Polsce - tj. pracowników Katedry Łąkarstwa i Krajobrazu Przyrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Zarząd WIR reprezentowała w tym czasie pani Jolanta Nawrocka.

1

 

W części pierwszej spotkania Dyrektor biura WIR – pan Grzegorz Wysocki zapoznał gości z Niemiec w zakresem działalności samorządu rolniczego w Polsce na przykładzie Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

2

 

W drugiej części spotkania Dyrektor biura GLZ – pan Arno Krause przedstawił zakres prac podejmowanych przez Centrum Trwałych Użytków Zielonych Dolnej Saksonii i Bremy oraz wyjaśnił koncepcję utworzenia EIP-AGRI – Europejskiego Partnerstwa Innowacyjnego na Recz Wydajnego i Zrównoważonego Rolnictwa, jak również powody zawiązania konsorcjum Inno4Grass na poziomie unijnym. Szczegółowe informacje na ten temat zamieścimy w naszym serwisie w terminie późniejszym.

3

 

Celem ogólnym spotkania projektowego w dniu 7-8 czerwca b.r. było wzajemne poznanie się partnerów jako instytucji działających w branży rolniczej oraz omówienie bieżących prac projektowych, w tym szczególnie dokonanie prezentacji innowacji wyszukanych w gospodarstwach mlecznych zlokalizowanych na terenie Polski oraz omówienie zagadnień związanych z obsługą serwisu internetowego Inno4Grass, za którego funkcjonowanie w ramach konsorcjum projektowego odpowiedzialne jest Centrum Trwałych Użytków Zielonych Dolnej Saksonii i Bremy, wspólnie z Wielkopolską Izbą Rolniczą.

4

 

Spotkanie zakończone zostało wyjazdem do dwóch gospodarstw zlokalizowanych na terenie Wielkopolski celem prezentacji innowacji wyszukanych na terenie województwa wielkopolskiego.

Opracowała: Anna Czerwińska

Unia - flaga

The Inno4Grass Project has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under grant agreement No. 727368.

 


Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; czerwca; inno4grass; saksonii; dolnej; użytków; trwałych; zielonych; spotkania; projektowe; spotkanie; poznaniu; terenie; centrum; polsce; innowacji; części; zlokalizowanych; dyrek;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »