Dyskusja o roli kobiet wiejskich

Dyskusja o roli kobiet wiejskich O życiu kobiet mieszkających na wsi, o ich pozycji i możliwościach rozwoju dyskutowano dziś podczas konferencji pt. „Czy PROW jest dla kobiet – kobiety w zrównoważonym rozwoju obszarów wiejskich”.

Zamierzeniem organizatorów konferencji było stworzenie płaszczyzny do wymianu poglądów, a także dyskusja nad możliwościami jakie niesie nowa perspektywa finansowa UE w zakresie wykorzystania potencjału kobiet wiejskich do rozwoju społeczno - gospodarczego kraju.

Podstawą rozwoju wsi jest rodzina, a głównym filarem rodziny kobieta. Mam nadzieję, że w trakcie dyskusji zostaną wskazane kierunki działań, które należy podejmować, aby wieś stała się atrakcyjnym miejscem życia i pracy dla kobiet - podkreślił uczestniczący w konferencji minister Stanisław Kalemba.

Minister wskazał na małe zagospodarowanie potencjału kobiet wiejskich i na potrzebę większego ich zaangażowania w rozwój obszarów wiejskich. Podkreślił, że wraz ze zmianami gospodarczymi zachodzącymi na wsi zmienia się także rola mieszkających tam kobiet. Nowa perspektywa finansowa UE niesie możliwości stworzenia rozwiązań umożliwiających pełniejsze wykorzystanie potencjału intelektualnego i zasobu pracy kobiet - poinformował minister Kalemba.

Wprowadzeniem do dyskusji była prezentacja wyników przeprowadzonego w tym roku, na zlecenie resortu, badania „Sytuacja kobiet w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Specyfika, standardy, parytety i oczekiwania".

Dzisiejsza konferencja została zorganizowana z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Uczestnikami jej byli przedstawiciele Parlamentu, administracji rządowej, Kancelarii Prezydenta RP, świata nauki, samorządów lokalnych, rolniczych i kobiecych organizacji pozarządowych i społeczno-zawodowych.

Galeria zdjęć:

125ml milk

Dyskusja o roli kobiet wiejskich width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: kobiet; rozwoju; wiejskich; konferencji; potencjału; dyskusja; niesie; także; obszarów; minister; dyskusji; rolnictwa; finansowa; perspektywa; wiejskich.; mieszkających; resortu; ; konferencj;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »