shiuz__750 x 100 px_1

Dni Pola DLG w Bernburg-Strenzfeld

DP DLG 1Odbywające się w dniach  19-21 czerwca Dni Pola DLG w Bernburg-Strenzfeld (Niemcy) stanowiły doskonałą okazję do poznania nowoczesnych technologii uprawy roślin.

Na specjalnie przygotowanych polach doświadczalnych zaproszeni przedstawiciele nauki i doradztwa rolniczego, w tym z Polski: Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Oddział Poświętne w Płońsku zaprezentowali wyniki przeprowadzonych prac agrotechnicznych na roślinach, metody uprawy oraz koszty produkcji wybranych odmian roślin. W trakcie bezpośrednich spotkań udzielali informacji, dzielili się wynikami doświadczeń uzyskanymi na etapie prowadzanych prac agrotechnicznych.

Na wystawie zaprezentowano także najnowsze rozwiązania techniczne w zakresie upraw polowych, urządzenia i maszyny, nawozy, środki ochrony roślin itp.
Po raz pierwszy w historii DLG Dni Pola odbyły się na terenach stanowiących własność DLG, zakupionych na potrzeby Międzynarodowego Centrum Produkcji Roślinnej DLG w Bernburg – Strenzfeld. 
Wystawę odwiedziło ponad 22 000 osób,  z tego 2500 z  zagranicy.

Odbywające się w trakcie wystawy spotkania były także doskonałą okazją do dyskusji o projektach realizowanych wspólnie przez DLG oraz partnerów z Polski reprezentowanych m.in. przez dyrektorów Centrum Doradztwa Rolniczego, Oddział w Poznaniu, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie oraz Kujawsko - Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
Kolejna wystawa Dni Pola odbędzie w dniach 17 do 19 czerwca 2014 roku ponownie na obszarze Międzynarodowego Centrum Produkcji Roślinnej w Bernburg – Strenzfeld.

DP DLG 2  DP DLG 3


 Źródło
 Centrum Doradztwa Rolniczego
 http://cdr.gov.pl/

125ml milk

DP DLG 1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »