shiuz__750 x 100 px_1

Analiza rynku owoców miękkich

W produkcji, rolnej w tym w produkcji owoców występuje cykliczna zmienność cen. W związku z wysokimi zbiorami w 2018r.widoczny był spadek cen płaconych producentom za owoce w stosunku do roku 2016. Ceny płacone producentom przez zakłady przetwórcze były niższe od uzyskiwanych na rynku owoców świeżych. Wynika to z wyższej jakości owoców przeznaczonych do konsumpcji bezpośredniej, konieczności stosowania opakowań jednostkowych, ale też trudniejszej logistyki sprzedaży i uwzględnienia strat wynikających z małej trwałości.

Ceny skupu owoców kierowanych do spożycia na rynku krajowym przekraczają ceny owoców miękkich wykorzystywanych w przetwórstwie. Warto zwrócić uwagę, że udział dostaw do przetwórstwa w podaży rynkowej maliny szacowany jest na 75-80%, truskawek 60-65%, porzeczek czarnych 90%, a wiśni na 80-85%.

Do pobrania:

Pełna treść artykułu

 

 

 Źródło
 Centrum Doradztwa Rolniczego
 http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: owoców; miękkich; analiza; producentom; owoców; treść; dostaw; wynikających; małej; trwałości. ceny; kierowanych; spożycia; krajowym; przekraczają; wykorzystywanych; przetwórs;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »