Artykuł o Tematyce Ekologicznej Akademia Samowystarczalności i Zdrowia

Rolnicy razem z Międzynarodową Koalicją dla Ochrony Polskie Wsi - ICPPC zapraszają mieszkańców Warszawy do uczestnictwa w spotkaniach w ramach Akademii Samowystarczalności i Zdrowia.
 

GDZIE?: Zielone Miasteczko Rolników przed URM, Al. Ujazdowskie (na wysokości bramy głównej do Łazienek Królewskich)
 

KIEDY?: sobota i niedziela (14 i 15 marca 2015)
pierwsze spotkanie 14 marca (sobota) - SZCZEGÓŁOWY PROGRAM http://icppc.pl/pliki/2015/03/sobota.pdf
drugie spotkanie 15 marca (niedziela) - SZCZEGÓŁOWY PROGRAM http://icppc.pl/pliki/2015/03/niedziela.pdf

Zajęcia w sobotę z serii "Akademia samowystarczalności i zdrowia" w Zielonym Miasteczku Rolników pt. ABC "OD WIDEŁ DO WIDELCA" poprowadzi JOANNA BOJCZEWSKA z Małopolski, która po ukończeniu Antropologii Społecznej na London School of Economics and Political Science, odbyła praktyki łączące pracę społeczną i terapeutyczną oraz ogrodnictwo ekologiczne w Londynie. Współpracowała w realizacji szkoleń z ekologicznych upraw w ogrodach miejskich, projektowała ogrody uprawne na nieużytkach miejskich oraz koordynowała Przedsiębiorstwo Społeczne. Joanna współpracuje od kilku lat z EKOCENTRUM Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC a od stycznia mieszka w EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl

Zajęcia w niedzielę ramach "Akademii samowystarczalności i zdrowia" (w najbliższą niedzielę) prowadzą rolnicy ze świętokrzyskiego i podkarpackiego. Będą uczyć i pokazywać jak robi się sery oraz jak piecze się wiejski, smaczny i zdrowy chleb. Przywiozą swoje przetworach robione w domach, których zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce nie mogą sprzedawać.

ZAPRASZAMY WARSZAWIAKÓW DO UCZESTNICTWA W TYCH NIEZWYKLE CIEKAWYCH SPOTKANIACH. TO WYJĄTKOWA OKAZJA ABY POZNAĆ OSOBIŚCIE WSPANIAŁYCH ROLNIKÓW, DOWIEDZIEĆ SIĘ DLACZEGO PROTESTUJĄ (PRAWDZIWE POSTULATY PONIŻEJ) I NAUCZYĆ SIĘ OD NICH SAMOWYSTARCZALNOŚCI.

PRAWDZIWE POSTULATY ROLNIKÓW - Domagamy się:
1. Ustawy zapobiegającej wyprzedaży ziemi obcokrajowcom.
2. Umożliwienia rolnikom sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych.
3. Ustawowego zakazu obrotu i uprawy GMO.
4. Kompleksowej i długoletniej polityki rolnej oraz odzyskania kontroli nad przetwórstwem rolno-spożywczym i rynkiem wewnętrznym.
5. Zmiany regulacji ustawowych w obszarze szkód łowieckich w sposób zapewniający rolnikom rekompensatę poniesionych strat.
6. Powołania Komisji Dialogu Społecznego ds. rolnictwa (strona rządowa, rolnicy, przedsiębiorcy).

==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ochrony; rolników; spotkanie; uczestnictwa; akademia; joanna; ramach; program; rolnicy; zdrowia; rolnikom; polskiej; postulaty;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »